Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deszcz opłat

2012-01-24

Deszcz opłat

Miasta ratują swoje budżety, w tym celu wprowadzają opłaty za odprowadzanie wody po opadach i roztopach.

Niekorzystna sytuacja finansowa niektórych polskich miast sprawiła, że samorządowcy szukają dodatkowych zysków wszędzie gdzie to tylko możliwe. Wzrosły stawki podatkowe, ograniczone zostały inwestycje, a najnowszym pomysłem samorządów jest wprowadzenie opłat za odprowadzanie wody po opadach i roztopach.

Takie opłaty już w lutym będą musieli zapłacić mieszkańcy Bytomia, a w marcu Wrocławia. Pomysł ten rozważają też władze Warszawy i Krakowa – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jednym z czynników, który decyduje o wysokości opłat jest wielkość nieruchomości. Zgodnie z obliczeniami Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego opłata za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych to 4,86 zł brutto za metr sześcienny na rok. Wynika z tego, że mieszkańcy domku jednorodzinnego o powierzchni 92 m kw. będą musieli zapłacić ok. 8,15 zł brutto na osobę miesięcznie, a mieszkańcy domu wielorodzinnego ok. 2,49 zł.

Opłaty za odprowadzanie wody po opadach nie są w Polsce nowością. Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej” kilka lat temu zostały wprowadzone m.in. w Poznaniu, Bielsku-Białej czy Koszalinie.
 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2012-01-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniadomy do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Grodziskidomy na sprzedaż powiat Wodzisławskidomy na wynajem gmina Sędziejowicelokale użytkowe na wynajem gmina Zakrzewmieszkania na sprzedaż w Piłcemieszkania na sprzedaż w Wólce Zychowejdomy na wynajem w Kuszewie

Deweloperzy

);