Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deficyt na dekadę

2011-01-13

Deficyt na dekadę

Co najmniej do 2019 r. Kraków będzie na minusie – wynika z przedstawionej radnym wieloletniej prognozy finansowej.

Co najmniej do 2019 r. Kraków będzie na minusie – wynika z przedstawionej radnym wieloletniej prognozy finansowej. Dochody budżetu przez najbliższe pięć lat będą się wahać na poziomie ok. 3,5 mld zł. Od 2016 r. powinny zacząć zauważalnie rosnąć, by osiągnąć poziom ok. 4,3 mld zł w roku 2023. W 2019 r. budżet miasta znajdzie się na plusie.

Bilans zadłużenia, wynoszącego obecnie 2,03 mld zł, będzie wzrastał przez kolejne osiem lat. Właśnie od 2018 r. dług powinien spadać, by ostatecznie zniknąć w 2027 r. - wynika z prognozy przedstawionej przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Wydatki inwestycyjne w 2011 r. wyniosą najprawdopodobniej 453,7 mln zł. Wśród planowanych na najbliższe lata inwestycji znajdują się Centrum Kongresowe, ciąg dalszy modernizacji stadionów Wisły i Cracovii oraz II etap oczyszczalni ścieków w Płaszowie. Do 2027 r. planowane są wydatki związane z budową III obwodnicy Krakowa, a w szczególności Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej.

Wieloletnia prognoza finansowa była dyskutowana podczas obrad Rady Miasta. Radni zgłaszali zastrzeżenia do prezydenckiego projektu, zwracając uwagę m.in. na niedostateczne zabezpieczenie wkładu własne w przypadku inwestycji wspieranych z funduszy europejskich oraz brak rezerwy kredytowej na wypadek wahań koniunktury.

Prognoza wraz z budżetem miasta na 2011 rok powinna zostać uchwalona ostatecznie w lutym.

Źródło: KRN.pl | 2011-01-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdziałki na sprzedażdziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowosądeckilokale użytkowe na wynajem powiat Węgrowskidomy na wynajem gmina Baranówmieszkania na sprzedaż gmina Skierbieszówdomy na wynajem w Woli Wodzyńskiejmieszkania na sprzedaż w Mikuszewskiedomy na wynajem w Strobinie

Deweloperzy

);