Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Decyzje o warunkach zabudowy będą wkrótce zbędne...

2006-08-25

Decyzje o warunkach zabudowy będą wkrótce zbędne...

Projekt nowej ustawy o planowaniu przestrzennym likwiduje wydawanie decyzji o warunkach zabudowy oraz wprowadza nowe instrumenty planowania przestrzennego

Projekt nowej ustawy o planowaniu przestrzennym likwiduje wydawanie decyzji o warunkach zabudowy oraz wprowadza nowe instrumenty planowania przestrzennego – informuje „Gazeta Prawna”. Zamiast studiów uwarunkowań, gminy będą uchwalać plany kierunkowe, a miejscowe przepisy urbanistyczne oraz standardy urbanistyczne ministerstwa zastąpią aktualne decyzje o warunkach zabudowy.

– Projekt ma na celu zwiększenie podaży terenów pod budownictwo mieszkaniowe. Unowocześnia i upraszcza proces planowania. Należy się spodziewać, że w ciągu 3 lat tereny pod zabudowę będą posiadały plany zagospodarowania – mówi „Gazecie Prawnej” Elżbieta Szelińska, dyrektor Departamentu Ładu Przestrzennego i Architektury w Ministerstwie Budownictwa.

– Prawdziwym powodem braku planów miejscowych w gminach nie są złe procedury, tylko niechęć urzędników do ich tworzenia – twierdzi jednak Jacek Bielecki, dyrektor Polskiego Związku Firm Developerskich.

Wątpliwości mają także organizacje pracodawców, pisze dziennik: – W oparciu o 15 lat funkcjonowania samorządu trudno o taki optymizm. Bez dodatkowego systemu zachęt i sankcji to się nie zmieni – twierdzi Jeremi Mordasewicz, wiceprezydent PKPP Lewiatan.

Ministerstwo odpowiada, że projekt jest dopiero w konsultacjach społecznych i że uważnie rozpatrzy wszystkie postulaty.

Źródło: Piotr Trocha, „Gazeta Prawna”, 25.08.2006 | 2006-08-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Inowrocławskilokale użytkowe na wynajem powiat Tomaszowskimieszkania na sprzedaż gmina M. Gdyniadomy na sprzedaż gmina Rzepindomy na wynajem w Łazachmieszkania na wynajem w Dąbrowejmieszkania na wynajem w Flaki

Deweloperzy

);