Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Decyzje o warunkach zabudowy będą wkrótce zbędne...

2006-08-25

Decyzje o warunkach zabudowy będą wkrótce zbędne...

Projekt nowej ustawy o planowaniu przestrzennym likwiduje wydawanie decyzji o warunkach zabudowy oraz wprowadza nowe instrumenty planowania przestrzennego

Projekt nowej ustawy o planowaniu przestrzennym likwiduje wydawanie decyzji o warunkach zabudowy oraz wprowadza nowe instrumenty planowania przestrzennego – informuje „Gazeta Prawna”. Zamiast studiów uwarunkowań, gminy będą uchwalać plany kierunkowe, a miejscowe przepisy urbanistyczne oraz standardy urbanistyczne ministerstwa zastąpią aktualne decyzje o warunkach zabudowy.

– Projekt ma na celu zwiększenie podaży terenów pod budownictwo mieszkaniowe. Unowocześnia i upraszcza proces planowania. Należy się spodziewać, że w ciągu 3 lat tereny pod zabudowę będą posiadały plany zagospodarowania – mówi „Gazecie Prawnej” Elżbieta Szelińska, dyrektor Departamentu Ładu Przestrzennego i Architektury w Ministerstwie Budownictwa.

– Prawdziwym powodem braku planów miejscowych w gminach nie są złe procedury, tylko niechęć urzędników do ich tworzenia – twierdzi jednak Jacek Bielecki, dyrektor Polskiego Związku Firm Developerskich.

Wątpliwości mają także organizacje pracodawców, pisze dziennik: – W oparciu o 15 lat funkcjonowania samorządu trudno o taki optymizm. Bez dodatkowego systemu zachęt i sankcji to się nie zmieni – twierdzi Jeremi Mordasewicz, wiceprezydent PKPP Lewiatan.

Ministerstwo odpowiada, że projekt jest dopiero w konsultacjach społecznych i że uważnie rozpatrzy wszystkie postulaty.

Źródło: Piotr Trocha, „Gazeta Prawna”, 25.08.2006 | 2006-08-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdziałki na wynajemhale i magazyny na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Przysuskilokale użytkowe na wynajem powiat Proszowickimieszkania na wynajem gmina Goszczanówmieszkania na wynajem gmina M. Rzeszówmieszkania na sprzedaż w Pawlikowicachmieszkania na sprzedaż w Werchratamieszkania na wynajem w Lubiatowie

Deweloperzy

);