Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Data wprowadzenia podatku katastralnego ciągle nieznana

2007-03-13

Data wprowadzenia podatku katastralnego ciągle nieznana

Do wprowadzenia podatku od wartości gruntów, mieszkań czy budynków jeszcze daleko. Nie ma nawet rejestru cen i wartości nieruchomości.

Do wprowadzenia podatku od wartości gruntów, mieszkań czy budynków jeszcze daleko - czytamy w „Rzeczpospolitej". Nie ma nawet rejestru cen i wartości nieruchomości.

Na pytanie, kiedy podatek katastralny zostanie wprowadzony, przedstawiciele Ministerstwa Finansów nie potrafią dziś dać jednoznacznej odpowiedzi. Polska miała go wprowadzić najwcześniej w 2010 roku. Tymczasem nie ma jeszcze nawet katastru, czyli rejestru danych o gruntach i budynkach oraz o ich właścicielach i władających. Po wprowadzeniu katastru potrzeba ok. trzech lat na dokonanie powszechnej wyceny nieruchomości. Najpierw zostaną wybrane nieruchomości wzorcowe, czyli reprezentatywne na terenie danej gminy. Dopiero w odniesieniu do nich będą wyceniane budynki, mieszkania, lokale i grunty. Zdaniem rzeczoznawców, dokonanie wycen będzie skomplikowanym przedsięwzięciem i zanim do niego dojdzie, warto uporządkować inne kwestie, np. użytkowanie wieczyste.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 12.03.2007 | 2007-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażinne nieruchomości na zamianędziałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Janowskimieszkania na sprzedaż powiat Myszkowskimieszkania na wynajem gmina Szczecineklokale użytkowe na wynajem gmina Stara Dąbrowadomy na wynajem w Dębniakumieszkania na wynajem w Czarny Rógmieszkania na sprzedaż w Łopata

Deweloperzy

);