Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Darowizna Skarbu Państwa dla Balic

2008-10-14

Darowizna Skarbu Państwa dla Balic

Samorząd województwa małopolskiego otrzyma 33 hektary gruntów, niezbędnych do rozbudowy portu lotniczego w Balicach. Darowiznę tą otrzyma od Skarbu Państwa.

 

Samorząd województwa małopolskiego otrzyma 33 hektary gruntów, niezbędnych do rozbudowy portu lotniczego w Balicach. Darowiznę tą otrzyma od Skarbu Państwa – donosi „Gazeta Wyborcza”.
 
Wspomniane tereny znalazły się w projekcie rządowego rozporządzenia niektórymi składnikami mienia Skarbu Państwa i Agencji Mienia Wojskowego. Uwzględnienie tych gruntów w tym rozporządzeniu umożliwi ich bezpłatne przekazanie samorządowi województwa małopolskiego, który stara się o to od 2004 r. – informuje dziennik. Dodatkowo projekt kolejnego rozporządzenia przewiduje, że 256 ha obszaru lotniska, na którym znajdują się pas startowy i drogi kołowania, zostanie przekazane województwu przez Skarb Państwa w drodze użyczenia na co najmniej 30 lat.
 

Władze uważają, że zagwarantowane 33 hektary dla Balic powinny znaleźć się w rękach Małopolski kilka miesięcy po ukazaniu się rozporządzenia. Uporządkowanie spraw własnościowych dotyczących krakowskiego lotniska ma zasadnicze znaczenie dla jego przyszłego rozwoju i rozbudowy – dodaje Gazeta.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 10.10.2008 | 2008-10-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęmieszkania na sprzedażkamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat M. Skierniewicedomy na wynajem powiat Czarnkowsko-Trzcianeckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Jerzmanowadomy na wynajem gmina Osiecznicamieszkania na sprzedaż w Koprkachmieszkania na wynajem w Żytniimieszkania na sprzedaż w Wąsewie

Deweloperzy

);