Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dane o czynszach do końca lipca

2008-07-16

Dane o czynszach do końca lipca

Do końca lipca zarządcy budynków z lokalami pod wynajem mają przekazać gminom dane o czynszach.

Do końca lipca zarządcy budynków z lokalami pod wynajem mają przekazać gminom dane o czynszach – przypomina „Rzeczpospolita”.

Lustro czynszowe to nowa instytucja. Wprowadzono ją do polskiego prawa na początku 2008 r. To zestawienie danych dotyczących czynszów za najem uwzględniające wiek, stan techniczny i powierzchnię mieszkania. Ma pomóc właścicielom budynków z lokalami pod wynajem w ustalaniu wysokości czynszów, a sądom w rozstrzyganiu sporów dotyczących podwyżek – czytamy dalej.

Zarządcy nieruchomości mają czas do końca lipca, by przekazać organom wykonawczym gminy właściwej ze względu na miejsce położenia nieruchomości dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego. Obowiązek ten wynika z przepisu art. 186a ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami i dotyczy wszystkich licencjonowanych zarządców nieruchomości zarządzających wynajmowanymi lokalami mieszkalnymi, stanowiącymi głównie własność osób fizycznych. Zarządca nieruchomości przekazuje dane w powiązaniu z lokalizacją, wiekiem budynku i jego stanem technicznym oraz powierzchnią użytkową lokalu i jego standardem, wynikające z umów najmu lokali mieszkalnych położonych w zarządzanych przez niego budynkach. Dane za pierwsze półrocze są przekazywane do końca lipca danego roku, za drugie zaś – do końca stycznia roku następnego.

Źródło: „Rzeczpospolita” 12.07.2008 | 2008-07-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat M. Rybnikmieszkania na wynajem powiat Polkowickimieszkania na sprzedaż gmina Sandomierzmieszkania na wynajem gmina Wodzisław Śląskimieszkania na wynajem w Bartkachmieszkania na wynajem w Główczyniemieszkania na sprzedaż w Nowym Bruśnie

Deweloperzy

);