Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czynsze w kamienicach bez żadnych ograniczeń

2006-08-22

Czynsze w kamienicach bez żadnych ograniczeń

Rządowy projekt noweli ustawy o ochronie praw lokatorów nie ustala górnych granic podwyżki czynszu. W przyszłym tygodniu zajmie się nim Rada Ministrów.

Rządowy projekt noweli ustawy o ochronie praw lokatorów nie ustala górnych granic podwyżki czynszu. W przyszłym tygodniu zajmie się nim Rada Ministrów – pisze „Życie Warszawy”.

Projekt o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego zakłada podwyżkę czynszu nie częściej niż co sześć miesięcy. Przewiduje on kontrole sądowe w przypadku, gdy wysokość czynszu po dokonaniu podwyżki przekracza 3 proc. wartości odtworzeniowej lokalu.

Główne założenia są wynikiem realizacji orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego – przypomina „Życie Warszawy”. Uznał on przepisy ograniczające podwyżki czynszów za niekonstytucyjne. Wskazał też, iż poprzednia wersja ustawy nie określała kryteriów, na podstawie których sądy mogłyby kontrolować podwyżki czynszów albo opłat za używanie lokali. TK orzekł, że czynsze powinny zapewnić wynajmującemu lokal pokrycie kosztów eksploatacji, remontu budynku, zwrot wyłożonego kapitału (amortyzacja) oraz godziwy zysk.

Określono katalog wydatków związanych z utrzymaniem lokalu. Chodzi m.in. o opłatę za użytkowanie wieczyste gruntu, podatek od nieruchomości oraz koszty konserwacji, zarządzania, utrzymania pomieszczeń wspólnego użytkowania oraz ubezpieczenia.

Źródło: „Życie Warszawy”, 22.08.2006 | 2006-08-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat M. Poznańmieszkania na wynajem powiat Parczewskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Dąbrowicemieszkania na wynajem gmina Piasecznodomy na sprzedaż w Ligocie Tworkowskiejmieszkania na sprzedaż w Rzemieniewicedomy na sprzedaż w Orlisce

Deweloperzy

);