Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czynsze w górę i w dół

2008-03-03

Czynsze w górę i w dół

Od 1 czerwca będą w Krakowie obowiązywać nowe stawki czynszowe w mieszkaniach komunalnych.

Od 1 czerwca będą w Krakowie obowiązywać nowe stawki czynszowe w mieszkaniach komunalnych – donosi „Gazeta Wyborcza”.

W tej chwili lokatorzy mieszkań komunalnych płacą maksymalnie 4,42 zł za m kw., a najemcy lokali socjalnych – 58 groszy. Według nowych zasad czynsz wzrośnie nawet do 7,87 zł w przypadku pierwszej grupy mieszkań i 1,54 zł w lokalach socjalnych. O tym, kto będzie płacił najwyższą stawkę, ma zdecydować kategoria lokalu (lokalizacja, stan techniczny budynku itp.). Jak czytamy dalej, osoby o niskich dochodach będą się jednak mogły ubiegać o obniżenie stawek czynszowych. Bonifikaty wyniosą od 25 do 70 procent. W przypadku najuboższych krakowian będzie to oznaczało niższy czynsz od dotychczasowego, pod warunkiem, że nie mają oni zaległości czynszowych lub realizują porozumienie zawarte z zarządcą budynku.

Wnioski o bonifikatę będzie przyjmował od 1 maja Zarząd Budynków Komunalnych. Jak podaje Gazeta, formularze dostępne będą od 20 marca w siedzibie ZBK, biurach obsługi mieszkańców i urzędzie miasta (dziennik podawczy). Do formularza należy dołączyć dokumenty określające wysokość dochodów za ostatnie trzy miesiące (największe ulgi przysługują osobom, których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza w gospodarstwie jednoosobowym 597 zł, a w wieloosobowym – 424 zł). Zniżki zostaną przyznane na rok. Po tym czasie najemcy będą musieli złożyć kolejne wnioski z informacją o aktualnych dochodach. Od ich wysokości będzie zależało, czy ulga zostanie utrzymana – informuje dziennik.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 25.02.2008 | 2008-03-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe do kupieniamieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Rawskidomy na sprzedaż powiat M. Łomżadomy na sprzedaż gmina Dobrzycadomy na sprzedaż gmina Irządzemieszkania na wynajem w Grzybiniemieszkania na wynajem w Borzęcicachdomy na wynajem w Falęcice-Woli

Deweloperzy

);