Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czynsz zależny od dzielnicy

2009-02-10

Czynsz zależny od dzielnicy

Od połowy 2009 r. mieszkańcy lokali komunalnych będą płacić wyższy czynsz. Warszawskie rady dzielnic miały zadecydować, czy wysokość opłaty będzie ustalana wg strefy centralnej, miejskiej czy peryferyjnej.

Od połowy 2009 r. mieszkańcy lokali komunalnych będą płacić wyższy czynsz – czytamy w portalu naszemiasto.pl. Warszawskie rady dzielnic miały zadecydować, czy wysokość opłaty będzie ustalana wg strefy centralnej, miejskiej czy peryferyjnej.

W podjęciu decyzji radni kierowali się głównie stopniem skomunikowania dzielnicy, atrakcyjnością infrastrukturalną czy też odległością od centrum. Stąd też Śródmieście, Żoliborz, część Pragi-Południe i Saska Kępa zostały włączone do strefy centralnej i co za tym idzie – będą tam największe podwyżki. Jak czytamy dalej, w niektórych dzielnicach, np. na Powiślu, mieszkańcy zapłacą nawet o blisko 200 proc. więcej. Na mniejszy czynsz można liczyć, gdy standard mieszkania jest zaniżony, np. brakuje ogrzewania bądź ciepłej wody.
 
W Warszawie znajduje się blisko 100 tys. mieszkań komunalnych. Dzięki podwyższeniu czynszu możliwe będzie wybudowanie do 2014 r. ok. 2,5 tys. nowych mieszkań – dodaje portal.
 

 

Źródło: Naszemiasto.pl 5.02.2009 | 2009-02-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Nidzickimieszkania na sprzedaż powiat Zambrowskidomy na sprzedaż gmina Zakrzewodomy na wynajem gmina Nurzec-Stacjadomy na sprzedaż w Skorodnicymieszkania na sprzedaż w Machowiniedomy na sprzedaż w Pawęzowie

Deweloperzy

);