Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czynsz w TBS-ach może spaść prawie o 25 procent

2007-06-11

Czynsz w TBS-ach może spaść prawie o 25 procent

Rząd postawił przed sobą ambitny plan postawienia 3 mln mieszkań w ciągu dwóch kadencji. Minister budownictwa Andrzej Aumiller dwoi się więc i troi, by rozruszać wszystkie formy budownictwa. Jednym z priorytetów mają być czynszówki.

Rząd postawił przed sobą ambitny plan postawienia 3 mln mieszkań w ciągu dwóch kadencji. Minister budownictwa Andrzej Aumiller dwoi się więc i troi, by rozruszać wszystkie formy budownictwa. Jednym z priorytetów mają być czynszówki - czytamy w "Życiu Warszawy". - Młodzi ludzie nie muszą zaczynać życia od obciążania się kredytem hipotecznym, mogą na początek mieszkanie wynająć - zauważa Aumiller.

Tyle że obecnie czynsz w najmowanym lokalu, także w TBS-ach, jest prawie równy racie kredytowej. Wiele osób woli więc spłacać bankową pożyczkę i mieć mieszkanie na własność, niż nabijać komuś kabzę.
Aby zaradzić sytuacji, Ministerstwo Budownictwa planuje obniżyć maksymalne stawki czynszu w TBS-ach - informuje "Życie Warszawy". Możliwe, że opłaty będą niższe nawet o 25 proc. Obecnie maksymalny roczny czynsz za metr powierzchni wynosi 4 proc. wskaźnika kosztu odtworzenia budynków w danym województwie. Według resortowych zamierzeń stawki mają spaść do 3 proc. wskaźnika.

Dodatkowo - czytamy - minister Aumiller chce zaostrzyć kryteria dochodowe, tak by lokale w TBS-ach były bardziej dostępne dla ludzi mniej zamożnych. Chodzi o osoby, które nie są w stanie zaciągnąć kredytu hipotecznego na własne mieszkanie, a jednocześnie uzyskują dochody, które wykluczają je z kręgu uprawnionych do przydziału mieszkań komunalnych.

Źródło: "Życie Warszawy", 11.06.2007 | 2007-06-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadomy do kupienialokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Gliwicedomy na sprzedaż powiat M. Lesznolokale użytkowe na sprzedaż gmina Zbójnalokale użytkowe na wynajem gmina Ciechocinekdomy na sprzedaż w Kurochmieszkania na wynajem w Skolimowodomy na wynajem w Kaliszkowice

Deweloperzy

);