Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy w maju ruszą pierwsze wodne tramwaje?

2009-04-22

Czy w maju ruszą pierwsze wodne tramwaje?

Mimo że spodziewano się sporego zainteresowania tramwajami wodnymi, zgłosiła się tylko jedna firma, która zaoferowała dwuosobowe „statki żeglugi śródlądowej sterowane przez steromotorzystów”.

Mimo że spodziewano się sporego zainteresowania tramwajami wodnymi, zgłosiła się tylko jedna firma, która zaoferowała dwuosobowe „statki żeglugi śródlądowej sterowane przez steromotorzystów” – donosi „Dziennik Polski”.

Jest to pierwsza tego typu usługa nie tylko w naszym regionie, ale i w całej Polsce. Cztery pierwsze przystanki (w Tyńcu, przy klasztorze Benedyktynów, w sąsiedztwie toru kajakarstwa górskiego, w rejonie Galerii Kazimierz, przy moście Kotlarskim) dla nowego środka transportu kosztowały 800 tys. zł – podaje dziennik. Na każdym przystanku znajduje się nabrzeże cumownicze, pachołki do cumowania, peron dla pasażerów, ławki oraz chodnik, który łączy przystanek z istniejącymi ciągami pieszymi. Odległość między skrajnymi przystankami to 10 km.

Miasto liczy, że wodny tramwaj stanie się nie tylko atrakcją turystyczną, ale i dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej – czytamy dalej. W najbliższych dniach będą prowadzone negocjacje z ewentualnym wykonawcą usługi. Na razie nieznane są szczegóły dotyczące kosztów przedsięwzięcia. Są szanse, że tramwaj wodny ruszy już w przyszłym miesiącu.

 

 

Źródło: „Dziennik Polski” 22.04.2009 | 2009-04-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdziałki na sprzedażinne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat M. Jelenia Góradomy na sprzedaż powiat M. Kielcemieszkania na sprzedaż gmina Nowe Miasto Lubawskiedomy na wynajem gmina Mieleszynmieszkania na sprzedaż w Pieckachmieszkania na sprzedaż w Wierzelinmieszkania na sprzedaż w Chudzów

Deweloperzy

);