Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy rynek mieszkaniowy czeka załamanie?

Magdalena Hojniak | 2018-01-12

Czy rynek mieszkaniowy czeka załamanie?

Rynek nieruchomości znajduje się w fazie rozkwitu, ale jednocześnie zmaga się z problemami, które mogą zagrozić dobrej passie.

Obserwacje największych rynków nieruchomości w Polsce pozwalają dostrzec, że ten sektor gospodarki wciąż ma się dobrze, a widoczna na nim aktywność to dowód niesłabnącego popytu na nieruchomości mieszkaniowe. Zainteresowanie inwestycjami jest tak duże, że nienadążająca za nim podaż generuje podwyżki cen. Nie jest to jednak jedyna przyczyna wzrostu stawek, gdyż na rynku pojawiają się mieszkania w coraz lepszym standardzie i atrakcyjnej lokalizacji, co zwiększa wartość nieruchomości.

Jak czytamy w raporcie NBP Informacja o cenach mieszkań i sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce – II kwartał 2017 r., dostępne na rynku mieszkania nie zawsze wpisują się w oczekiwania nabywców. Pomimo zadowalających wyników sprzedażowych, mówi się o zmniejszającej się pod względem liczby dostępnych lokali ofercie mieszkaniowej, co jest skutkiem nie tylko dużego popytu, ale również spadkiem produkcji w toku. To z kolei jest wynikiem m.in. braków wśród pracowników budowlanych, a także niedostateczną dostępnością materiałów budowlanych. Tego typu problemy rzutują zarówno na ceny materiałów czy prac, jak również stawki za metr kwadratowy. Ponadto wzrastające zapotrzebowanie na inwestycje mieszkaniowe przyczyniło się do podwyżek cen terenów przeznaczonych pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową, co stało się szczególnie widoczne na obszarach charakteryzujących się sprawnie funkcjonującą komunikacją oraz rozbudowaną infrastrukturą.  

Źródło: KRN.pl | 2018-01-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

Nik ⋅ 13-01-2018 | 19:43

Coraz lepsze mieszkania? To glupoty

Nik ⋅ 13-01-2018 | 06:31

Dane bzdury

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Lawendowa 3
Sand Hotel ****
Domy Piltza 16
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Enklawa Białowieska
Oaza Bronowice

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadziałki na wynajeminne nieruchomości na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Olsztyńskilokale użytkowe na wynajem powiat Lidzbarskidomy na wynajem gmina Krzeszowicemieszkania na sprzedaż gmina Kruszynadomy na wynajem w Kalinowicach Górnychmieszkania na wynajem w Piszewiedomy na wynajem w Iłży

Deweloperzy