Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy prawo o danych osobowych utrudni pracę deweloperów?

Magdalena Hojniak | 2018-03-08

Czy prawo o danych osobowych utrudni pracę deweloperów?

Deweloperzy gromadzą dane klientów. Wkrótce przedsiębiorstwa będą obowiązywały nowe przepisy.

W kwietniu 2016 r. Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej wprowadziły nowe wytyczne w zakresie przechowywania danych osobowych. RODO, czyli Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, które wejdzie w życie już w maju br. obejmie wszystkie kraje UE, w tym Polskę. Wprowadzenie regulacji może okazać się problematyczne dla przedsiębiorstw, ponieważ wytyczne nie zostały jasno określone i brakuje ich jednoznacznej interpretacji. Do wdrożenia zasad będą musiały przygotować się również firmy deweloperskie, gdyż i one gromadzą i przetwarzają dano osobowe swoich klientów. Nieodpowiednia ochrona informacji może przynieść przedsiębiorstwu wielomilionowe straty, gdyż kary przewidziane za niedostosowanie się do unijnych rozporządzeń mogą wynieść nawet 20 mln euro.

Firmy deweloperskie będą musiały zwrócić szczególną uwagę na to, jak zarządzają danymi swoich klientów, tym bardziej, że przepływ informacji obejmuje także współpracę z pośrednikami oraz agentami nieruchomości. Oprócz tego weryfikacji wymagało będzie to, czy deweloper otrzymał od nabywcy zgodę na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych.

Zgodnie z regulacjami firma będzie zobowiązana do zaznajomienia klientów z zasadami, według których przedsiębiorstwo zarządza ich danymi. Wśród wymogów znalazł się również obowiązek rejestrowania wszelkich działań związanych z przetwarzaniem tego typu informacji. 

Źródło: KRN.pl | 2018-03-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Oaza Bronowice
Osiedle Lawendowa 3
Sand Hotel ****
Przepiękny dom jednorodzinny
Enklawa Białowieska

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Mogileńskidomy na sprzedaż powiat Wschowskidomy na sprzedaż gmina Jabłonna Lackadomy na sprzedaż gmina Gruduskmieszkania na wynajem w Grabowcumieszkania na sprzedaż w Dorzeczemieszkania na wynajem w Babie

Deweloperzy