Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy polskie miasta ograniczą najem krótkoterminowy?

Marta Hamera | 2018-09-14

Czy polskie miasta ograniczą najem krótkoterminowy?

Czy już wkrótce zniknie możliwość wynajmu mieszkań i pokoi na krótkie pobyty?

Polskie miasta obawiają się konsekwencji, jakie może ze sobą nieść niekontrolowany najem krótkoterminowy. Czy potrzebne są regulacje prawne, a jeśli tak, to w jakim zakresie? Rady Miast Krakowa i Sopotu chcą ustanowienia przepisów, dzięki którym samorządy mogłyby regulować tę problematyczną kwestię. Zauważają, że najem krótkoterminowy staje się konkurencją dla hoteli i innych obiektów noclegowych oraz wpływa na zmianę charakteru niektórych dzielnic.

17 września, w godz. 10.30–15.30 w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w Pałacu Krzysztofory odbędzie się spotkanie przedstawicieli polskich miast w sprawie najmu krótkoterminowego dla turystów, jego konsekwencji i ewentualnych regulacji. Podczas spotkaniu o najmie krótkoterminowym w Europie oraz o wyzwaniach rozwiązań prawnych wypowie się m.in. Valentina Schaumburger z Komisji Europejskiej. Poruszona zostanie także kwestia obowiązków podatkowych, gentryfikacji miast oraz możliwych zagrożeń dla branży hotelarskiej.

Spodziewany wyniki dyskusji to gruntowne rozpoznanie zjawiska w Polsce oraz poznanie opinii samorządów. Debata ma być też początkiem przygotowań narzędzi prawnych i ekonomicznych dla przedsiębiorców i urzędników, które pomogą w ustalaniu najważniejszych kwestii w relacjach między mieszkańcami a turystami.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-09-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

Mlody ⋅ 18-09-2018 | 18:30

A może by taki zakaz wprowadzić w Zakopanem?

mieszkanka wsi ⋅ 18-09-2018 | 08:09

demokracja liberalna się kończy w Polsce, co i raz to nowe zarządzenia, zakazy i nakazy, sterowanie odgórne... coś mi to przypomina...

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Domy Piltza 16
Budynek mieszkalny przy ul....
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Willa Słowicza
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Enklawa Białowieska

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na wynajeminne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajem powiat Jarocińskidomy na sprzedaż powiat Mogileńskidomy na wynajem gmina Kamienna Góramieszkania na sprzedaż gmina Stupskmieszkania na sprzedaż w Lubanowiemieszkania na wynajem w Rupiniedomy na wynajem w Rąbinek

Deweloperzy