Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy na pewno więcej mieszkań po odrolnieniu Krakowa?

2007-08-28

Czy na pewno więcej mieszkań po odrolnieniu Krakowa?

Niższe ceny za mieszkania to mrzonka – tak krakowscy deweloperzy komentują dla Gazety zapowiadane przez rząd efekty ustawowego odrolnienia gruntów.

Premier Jarosław Kaczyński wraz z nowym ministrem budownictwa Mirosławem Barszczem zapowiedzieli w ostatni piątek rewolucję na rynku budowlanym, dzięki której niedługo może powstawać więcej mieszkań, a ich ceny zmaleją – przypomina „Gazeta Wyborcza".

Niższe ceny za mieszkania to mrzonka – tak krakowscy deweloperzy komentują dla Gazety zapowiadane przez rząd efekty ustawowego odrolnienia gruntów. Według nich, w Krakowie to musztarda po obiedzie. Odralnianie jest akurat dla dewelopera jedną z najłatwiejszych formalności, więc ustawa nie będzie mieć wielkiego wpływu na ceny działek w Krakowie – wyraźniejsza reakcja możewystąpic jedynie na obszarze gmin ościennych. Deweloperzy nie wierzą też w ułatwienia związane z likwidacją pozwolenia budowlanego, bo i tak będą musieli starać się w urzędach o warunki zabudowy, a ustawowy termin ich wydania łatwo wydłużyć, np. zawieszając postępowanie. Oczywiście ustawa o odrolnieniu to krok w dobrą stronę – twierdzą – bo każde ściągnięcie którejkolwiek z barier inwestycyjnych ma sens. Ale nie jest to decyzja, która może zmienić sytuację na rynku nieruchomości w sposób zauważalny dla klienta.

Źródło: „Gazeta Wyborcza" 26.08.2007 | 2007-08-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy na zamianęlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Olsztynlokale użytkowe na wynajem powiat Łódzki wschodnimieszkania na wynajem gmina Bralinmieszkania na sprzedaż gmina Jawornik Polskimieszkania na sprzedaż w Drawskudomy na wynajem w Starym Zalesiudomy na wynajem w Dukli

Deweloperzy

);