Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy miasto odkupi?

2011-02-11

Czy miasto odkupi?

Firma ArcelorMittal złożyła władzom Krakowa propozycję kupna 51 zakładowych mieszkań za 5 proc. ich wartości. Wszystkie lokale są zamieszkałe.

Firma ArcelorMittal złożyła władzom Krakowa propozycję kupna 51 zakładowych mieszkań za 5 proc. ich wartości. Wszystkie lokale są zamieszkałe.

Łączny koszt zakupu miałby wynieść 700 tys. zł. Taka kwota nie została przewidziana w budżecie miasta na 2011 r. Mieszkania aktualnie są zamieszkiwane przez pracowników huty, ale radni PO uważają, że miasto powinno je kupić powiększając tym samym swój majątek – donosi „Gazeta Wyborcza”. Zwolennikiem zakupu mieszkań jest także prezydent Jacek Majchrowski - podaje „Gazeta Wyborcza”
 
Aktualni lokatorzy otrzymali od ArcelorMittal propozycję wykupu za 5 proc. wartości, ale nikt nie zgłosił się wyrażając chęć kupna. Jeśli miasto kupi mieszkania, nie będzie miało możliwości ich sprzedaży z bonifikatą, ponieważ uchwała miasta mówi o tym, że nie można sprzedawać mieszkań, które gmina kupiła po 1989 r.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-02-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniamieszkania na wynajemdziałki na wynajemdomy na wynajem powiat Lubińskilokale użytkowe na wynajem powiat Oleckilokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Jelenia Góradomy na sprzedaż gmina Ogrodzieniecdomy na wynajem w Lisich Kątachdomy na sprzedaż w Zagórzedomy na wynajem w Kłokoczynie

Deweloperzy

);