Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy i komu to się opłaci?

2012-02-03

Czy i komu to się opłaci?

Do 2020 r. liczniki energii mają być wymienione na nowe urządzenia. Inwestycji nie poparto żadną analizą.

Zgodnie z projektem nowej ustawy prawo energetyczne, do 2020 r. liczniki energii mają być wymienione na nowe urządzenia. Opłacalność inwestowania w systemy inteligentne, których koszt oszacowano nawet na 10 mld zł, nie została poparta żadną analizą ekonomiczną – podał „Dziennik Gazeta Prawna”. Zgodnie z unijną dyrektywą każdy kraj członkowski powinien przeanalizować efektywność ekonomiczną nowych rozwiązań do września 2012 r.

Nowe prawo energetyczne przygotowywane jest przez Ministerstwo Gospodarki. W uzasadnieniu planowanych zmian można wyczytać, że dzięki wprowadzeniu inteligentnych liczników odbiorcy energii zaoszczędzą ok. 4,8 mld zł. Wyliczenia te opierają się tylko na założeniach teoretycznych.

Pierwsze programy pilotażowe, które pozwoliłyby realnie ocenić racjonalność zmian, mają zostać wprowadzone m.in. przez Energę, jedną z czterech grup energetycznych działających na terenie kraju. Spółka ogłosiła już, że wymienione zostaną wszystkie stare liczniki na nowe. W grudniu 2011 r. rozpoczęła instalowanie pierwszych urządzeń.

Czytaj więcej newsów

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2012-02-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażkamienice do kupieniakamienice na wynajemdomy na sprzedaż powiat Bolesławieckidomy na sprzedaż powiat M. Biała Podlaskadomy na sprzedaż gmina Przykonamieszkania na sprzedaż gmina Wilczyndomy na wynajem w Karsiborzedomy na wynajem w Dzwonowejmieszkania na wynajem w Niemierzynie

Deweloperzy

);