Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy gród powstanie?

2012-02-29

Czy gród powstanie?

Projekt budowy repliki średniowiecznego grodu, nie otrzymał dofinansowania ze środków unijnych. Pomysłodawcy planują złożenie kolejnych wniosków.

Projekt słupskiej fundacji, która planuje budowę grodu w Parku Kultury i Wypoczynku, nie otrzymał dofinansowania ze środków unijnych. Pomysłodawcy nie poddali się i już planują złożenie kolejnych wniosków – podał „Głos Pomorza”.

Zgodnie z projektem w ramach inwestycji powstałaby replika obronnego, drewniano-ziemnego wału, brama wjazdowa, imitacja studni oraz murowana wieża nawiązująca do tzw. sztołpu – baszty, stanowiącej najsilniejszy i ostateczny punkt obrony. Zaplanowano również wzniesienie obiektu mieszkalnego dla załogi oraz kuźni i innych warsztatów, gdzie pokazywana byłaby sztuka drewnianego rzemiosła. Edukacja i rekreacja są bowiem jednymi z najważniejszych założeń pomysłodawców budowy grodu – Fundacji Pamięci Gryfitów „Pro Ducatu Stolpensi”.

Zaplanowany nad rzeką Słupią drewniany gród byłby maksymalnie zbliżoną kopią założenia, które we wczesnym średniowieczu wznosiło się w miejscu obecnego kościoła św. Ottona.

Źródło: „Głos Pomorza”, 28.02.2012 | 2012-02-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażmieszkania do kupieniadziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Jarosławskimieszkania na sprzedaż powiat Wrocławskimieszkania na sprzedaż gmina Lipowiec Kościelnydomy na sprzedaż gmina Dąbrównodomy na wynajem w Kietlicachmieszkania na sprzedaż w Nacesławicachdomy na wynajem w Mirowie

Deweloperzy

);