Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czterech do budowy skarbca NBP

2007-01-27

Czterech do budowy skarbca NBP

Cztery konsorcja powalczą o kontrakt wart ok. 200 mln zł na budowę ogromnego skarbca na gotówkę dla Narodowego Banku Polskiego.

Cztery konsorcja powalczą o kontrakt wart ok. 200 mln zł na budowę ogromnego skarbca na gotówkę dla Narodowego Banku Polskiego – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Jak czytamy w Gazecie, Skarbiec Centralny NBP ma być odpowiednikiem słynnego amerykańskiego Fortu Knox – będą w nim przechowywane miliony złotych w banknotach i bilonie. Powstanie w Forcie Zegrze pod Serockiem, wykorzystując budynki starych zabudowań wojskowych. Dziś skarbiec mieści się w budynku przy Świętokrzyskiej. NBP chce go przenieść do Zegrza ze względów bezpieczeństwa.

Po pierwszym etapie rozpisanego przez NBP przetargu spośród ośmiu oferentów wybrano cztery konsorcja o największym doświadczeniu: pierwsze tworzą Warbud z Miteksem, ABG Ster-Projektem i Zakładem Technicznej Ochrony Mienia „Coral”, drugie – Budimex Dromex z ComputerLandem i firmą budowlaną Ferrovial Agroman, trzecie – austriacki Strabag, jego polska spółka-córka oraz spółka informatyczna Prokom Software, ostatnie zaś to Mostostal Warszawa z hiszpańskim udziałowcem Acciona Infraestructuras i firmami Luxmat Telecom oraz G4S Security Systems.

Koszt budowy skarbca, który ma stanąć w Zegrzu pod Serockiem, wyniesie ponad 200 mln zł. Ma on być gotowy nie wcześniej niż na wiosnę 2009 r.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 25.01.2007 | 2007-01-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Wieruszowskimieszkania na wynajem powiat M. Opoledomy na wynajem gmina M. Ruda Śląskamieszkania na wynajem gmina Stara Błotnicamieszkania na sprzedaż w Łysa Góramieszkania na wynajem w Kurowiedomy na wynajem w Raduń-Osiedle

Deweloperzy

);