Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czego pragną korporacje

2011-08-08

Czego pragną korporacje

Pośród 15 najlepszych biznesowych hot-spotów na całym świecie znalazła się także Warszawa.

Na podstawie badań i rozmów przeprowadzonych z menedżerami zajmującymi się rozwojem firm i korporacji, Magazyn „Fortune” opublikował listę 500 hotspotów – lokalizacji najlepszych dla potrzeb biznesu. W pierwszej piętnastce międzynarodowego rankingu znalazła się Warszawa.

Zestawienie zdominowały Stany Zjednoczone ze 133 firmami. W stosunku do ubiegłej dekady, gdy zanotowano obecność 185 przedsiębiorstw, liczba ta oznacza spadek o blisko 30 proc. Wzrost ilości firm zaobserwowano natomiast w Chinach – z 12 w 2001 do 61 w 2011 r. W rankingu swoje pozycje umacniają m.in. Indie, Rosja i Brazylia. Oznacza to, że prowadząc nawet największą firmę na świecie jedyną atrakcyjną lokalizacją nie są już tylko Nowy Jork, Londyn czy Hongkong.

Pozycję Warszawy według Magazynu „Fortune” zdeterminowała obecność blisko 300 tys. studentów. Czynnik ten, w połączeniu z działaniami rządowymi zapewniającym wsparcie dla firm i relatywnie niskimi kosztami pracy w stosunku do UE przyciągnął takie firmy jak Daewoo i Coca-Cola. Dodatkową korzyścią jest także położenie stolicy w samym centrum Starego Kontynentu oraz tereny zielone, stanowiące ponad 10 proc. śródmieścia. Z taką specyfiką Warszawa może śmiało pretendować do miana jednego ze światowych liderów na potrzeby lokalizacji biznesu.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniadziałki na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Przasnyskimieszkania na sprzedaż powiat Lipskilokale użytkowe na wynajem gmina Lubochniadomy na sprzedaż gmina Piszczacdomy na wynajem w Borysowiemieszkania na sprzedaż w Sosna-Kickachmieszkania na wynajem w Dworzysce

Deweloperzy

);