Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Cudzoziemcy wykupują polskie nieruchomości

Magdalena Hojniak | 2019-06-19

Cudzoziemcy wykupują polskie nieruchomości
Obcokrajowcy nabywają w Polsce coraz więcej nieruchomości

Ministerstwo wydaje cudzoziemcom coraz więcej pozwoleń na nabycie nieruchomości. Najwięcej kupują obywatele państw wschodnich.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało sprawozdanie dotyczące nabywania nieruchomości przez cudzoziemców. Z dokumentu wynika, że z przeciągu ostatnich 4 lat znacząco wzrosła liczba pozwoleń wydawanych na zakup nieruchomości, w których stroną nie byli Polacy. W 2018 r. ministerstwo pozytywnie rozpatrzyło 89 tego typu wniosków, co w praktyce oznacza, że właścicielami 109 lokali mieszkalnych i użytkowych stali się obywatele innych państw. Porównując liczbę wydanych pozwoleń w minionym i 2015 r., można zauważyć różnicę sięgającą 21 decyzji na korzyść wnioskujących. Jednak od 2014 r. rekordowa liczba padła w 2016 r. i wyniosła 96.

O pozwolenie na zakup nieruchomości najczęściej ubiegają się imigranci z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Regionami, w których nabyli największą powierzchnię lokali, były województwa mazowieckie (122 963.39 mkw.), dolnośląskie (59 352.38 mkw.), małopolskie (57 945.39 mkw.), śląskie (23 424.12 mkw.) i pomorskie (19 909.89 mkw.), a największe nabyte obszary koncentrowały się w miastach wojewódzkich.

Jeśli chodzi o nabycie nieruchomości gruntowych, liczba wydanych pozwoleń (241) objęła 302 działki. Największe powierzchnie trafiły w posiadanie cudzoziemców na Mazowszu, w Małopolsce, na Pomorzu, Dolnym Śląski i Śląsku, a także na Warmii i Mazurach.  

Źródło: KRN.pl | 2019-06-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Marek ⋅ 26-06-2019 | 12:45

Brawo, rzeczywiscie cudzoziemcy nas wykupią! Kupili ok 100 nieruchomości sposród setek tysięcy które co roku zmieniają włascicieli!

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażdomy na wynajemgaraże na wynajemdomy na sprzedaż powiat Opolskidomy na sprzedaż powiat Lidzbarskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Prószkówlokale użytkowe na wynajem gmina Stężycamieszkania na sprzedaż w Karczunkumieszkania na sprzedaż w Baraniemieszkania na sprzedaż w Suszek

Deweloperzy

);