Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Cuda Bałtyku

2012-04-05

Cuda Bałtyku

Ruszył międzynarodowy plebiscyt na sześć nadbałtyckich cudów. Polskę reprezentują m.in. molo w Sopocie, malborski zamek i historyczne centrum Krakowa.

Ruszył międzynarodowy plebiscyt 6 Baltic Sea Wonders (6 Cudów Bałtyku) organizowany w ramach inicjatywy „Promocja tożsamości turystycznej Regionu Bałtyckiego”. W plebiscycie bierze udział 65 najpiękniejszych zakątków Europy, w tym 12 z Polski.

Do konkursu z każdego państwa nadbałtyckiego i Białorusi (choć nie leży ona nad morzem) wytypowano miejsca najciekawsze pod względem kulturowym i przyrodniczym. Co ciekawe, nie są one położone tylko nad morzem. Polskę, obok historycznego Gdańska, sopockiego molo, zamku w Malborku, wydm w Łebie, Kanału Elbląsko-Ostródzkiego, Festiwalu Wikingów na wyspie Wolin, reprezentują także toruńska Starówka, Białowieża, kopalnia soli w Wieliczce, historyczne centrum Krakowa i starówka w Zamościu. Większość z nich wytypowały kraje sąsiedzkie.

Pomysłodawcą plebiscytu jest Uniwersytet w Greifswaldzie (Niemcy), który otrzymał unijne fundusze i zaangażował do konkursu wszystkie państwa nadbałtyckie.

Głosowanie w plebiscycie podzielone jest na trzy rundy. W pierwszej, trwającej do 30 maja, wyłonione zostaną 33 miejsca. Kolejny etap (zaplanowany na czerwiec i lipiec) zakończy się wybraniem 16 najciekawszych atrakcji, a w trzecim (od sierpnia do września) głosujący wybiorą sześć cudów Bałtyku. Głosowanie odbywa się drogą internetową (na stronie www.6-bsr-wonders.net). Głos może zabrać każdy, a jedyne ograniczenia odnoszą się do ilości typowanych lokalizacji – można dokonać wyboru maksymalnie sześciu miejsc, w tym tylko dwóch ze swojego kraju. We wskazanej szóstce, co najmniej dwie kandydatury muszą zawierać się w kategorii dziedzictwa przyrodniczego. Uroczystość przyznania tytułów odbędzie się jesienią w Gdańsku.

Źródło: KRN.pl | 2012-04-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianędomy na wynajemhale i magazyny do kupieniadomy na wynajem powiat Dębickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Toruńskidomy na wynajem gmina Raciążlokale użytkowe na wynajem gmina Koszarawadomy na sprzedaż w Ściborzemieszkania na sprzedaż w Chudzowicachmieszkania na sprzedaż w Rolewice

Deweloperzy

);