Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz więcej pośrednictw kredytowych

2006-10-05

Coraz więcej pośrednictw kredytowych

Jak poinformował niedawno Głowy Urząd Statystyczny (GUS), wartość kredytów i pożyczek udzielonych przez firmy zajmujące się pośrednictwem kredytowym wyniosła w ciągu pierwszego półrocza bieżącego roku 5,850 mln zł (w sumie 1,82 mln transakcji).

Jak poinformował niedawno Głowy Urząd Statystyczny (GUS), wartość kredytów i pożyczek udzielonych przez firmy zajmujące się pośrednictwem kredytowym wyniosła w ciągu pierwszego półrocza bieżącego roku 5,850 mln zł (w sumie 1,82 mln transakcji). Największy odsetek (33,9 proc.) stanowiły kredyty hipoteczne. Ich łączna wartość wyniosła 1,983 mln zł. Blisko 32 proc. wszystkich transakcji stanowiły pożyczki gotówkowe, opiewające w sumie na 1.851 mln zł. Łączna kwota udzielonych kredytów ratalnych wyniosła 1,368 mln zł, co stanowiło 23,4 proc. wszystkich transakcji. Średnia wartość udzielonego kredytu hipotecznego wynosiła 142,2 tys. zł, pożyczki gotówkowej – 2,1 tys., a kredytu ratalnego – 1,6 tys. zł.

Znaczna część badanych firm zajmowała się także pośrednictwem w sprzedaży innych produktów finansowych. Łączna wartość sprzedanych przez nie produktów, takich jak polisy ubezpieczeniowe czy jednostki funduszy inwestycyjnych, wyniosła w ciągu I półrocza br. 620 mln zł, z czego wartość produktów ubezpieczeniowych - 256 mln, a jednostek funduszy inwestycyjnych – 364 mln zł.

Analiza przeprowadzona przez GUS objęła dane z 37 firm pośrednictwa kredytowego oraz przedsiębiorstw, które udzielają kredytów i pożyczek ze środków własnych.

Źródło: GUS | 2006-10-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemhale i magazyny na wynajemdziałki na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Będzińskilokale użytkowe na wynajem powiat Pabianickilokale użytkowe na wynajem gmina Filipówmieszkania na sprzedaż gmina Chocianówdomy na sprzedaż w Nowinachmieszkania na wynajem w Rudzie Wolińskiejmieszkania na wynajem w Kinicach

Deweloperzy

);