Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz więcej kredytów z dopłatami

2009-03-06

Coraz więcej kredytów z dopłatami

W lutym dwukrotnie wzrosła wartość i liczba udzielonych kredytów z dopłatami. W ciągu dwóch miesięcy 2009 r. prawie 2 tys. osób uzyskało kredyt z dopłatą.

W lutym dwukrotnie wzrosła wartość i liczba udzielonych kredytów z dopłatami – podaje „Gazeta Prawna”. W ciągu dwóch miesięcy 2009 r. prawie 2 tys. osób uzyskało kredyt z dopłatą.

Kredyty z dopłatą – jako że są obecnie najtańszym rodzajem kredytu dostępnym na rynku – cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak czytamy dalej, w ciągu ośmiu lat, w trakcie których przysługuje rządowa dopłata do kredytu, jej wartość może wynieść nawet 100 tys. zł. W tej chwili kredytów z dopłatami udziela siedem instytucji finansowych, ale jeszcze w tym miesiącu ta liczba się zwiększy, ponieważ już w przyszłym tygodniu do programu przystąpią trzy kolejne banki.

Od początku istnienia programu Rodzina na Swoim łączna wartość udzielonych pożyczek to jedynie 1,3 mld zł – podaje dziennik. Kredyty z dopłatą udzielane są nadal przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których ceny nieruchomości mieszczą się w obowiązującym limicie. Największy udział w rynku kredytów z dopłatami ma Pekao. Według danych banku w 16 miastach wojewódzkich udziela się tylko 8 proc. takich pożyczek.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 6.03.2009 | 2009-03-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęhale i magazyny do kupieniadomy do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Jędrzejowskidomy na wynajem powiat Bytowskimieszkania na sprzedaż gmina Barcinmieszkania na sprzedaż gmina Bukowskodomy na wynajem w Wolanowiedomy na wynajem w Kurpiedomy na sprzedaż w Kołodziejewie

Deweloperzy

);