Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz więcej centrów handlowych

2008-02-13

Coraz więcej centrów handlowych

Ponad 12 mln klientów odwiedziło w zeszłym roku katowickie centrum handlowe Silesia City Center. Inne hipermarkety też nie narzekają na brak klientów. W województwie śląskim jest już ponad 300 wielkich sklepów i centrów handlowych.

Ponad 12 mln klientów odwiedziło w zeszłym roku katowickie centrum handlowe Silesia City Center. Inne hipermarkety też nie narzekają na brak klientów. W województwie śląskim jest już ponad 300 wielkich sklepów i centrów handlowych. A będzie ich jeszcze więcej – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Aż 100 mln euro ma kosztować budowa Focus Parku w samym sercu Gliwic przy ul. Jagiellońskiej. Centrum ma mieć 140 tys. metrów kwadratowych powierzchni; oprócz markowych sklepów ma tam powstać m.in. Multikino. Obiekt będzie gotowy w 2010 r. Natomiast w Bielsku–Białej, u zbiegu ulic Leszczyńskiej i Bora-Komorowskiego, rozpoczęła się budowa Gemini Parku. W porównaniu z Focus Parkiem będzie to mikrus o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych, ale i tak znajdzie się tutaj miejsce dla hipermarketu Real i około stu sklepów. W środku będzie także największe w mieście 10-salowe kino – czytamy w artykule.

Jak podaje Gazeta, z dobrej koniunktury korzystają także już istniejące obiekty. Firma Immoest zastanawia się nad rozbudową centrum handlowego Silesia City Center, jednak to na razie tylko projekt. Tymczasem już rozbudowuje się bielskie Centrum Handlowe Sfera – w połowie przyszłego roku tuż obok centrum, w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Wełnianego Finex powstanie Sfera II. Jej główną częścią będzie przykryta szklanym dachem trzypiętrowa galeria handlowa. Obie Sfery będą ze sobą połączone.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 12.02.2008 | 2008-02-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat Buskimieszkania na wynajem powiat Kutnowskimieszkania na sprzedaż gmina Wierzbnolokale użytkowe na wynajem gmina Wierzbicamieszkania na sprzedaż w Iwanowice-Nabokowiemieszkania na sprzedaż w Uniechówkudomy na sprzedaż w Podgórzycach

Deweloperzy

);