Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz tańszy wynajem w krakowskich biurowcach

2010-07-06

Coraz tańszy wynajem w krakowskich biurowcach

Krakowski rynek biurowców wyraźnie zwolnił. Kilka krakowskich inwestycji stanęło w oczekiwaniu na lepszą koniunkturę.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, krakowski rynek biurowców wyraźnie zwolnił.

Jarosław Czerski z Monitora Rynku Nieruchomości wymienia te budowy, które inwestorzy postanowili wstrzymać. Są to bronowickie: Pascal przy ul. Lea oraz Mix przy ul. Jasnogórskiej. Dochodzą do tego Bonarka4Business i Quatro Business Park. Według Czerskiego deweloperzy posiadają inwestycje, które nie zostały jeszcze rozpoczęte właśnie z powodu oczekiwania na bardziej sprzyjające warunki rynkowe.
 
Rok 2009 był bardzo trudny dla wynajmujących. Jednak według Monitora Rynku Nieruchomości w bieżącym roku można spodziewać się lepszej koniunktury, czego ma dowodzić uruchomienie części inwestycji Bonarka4Business. Jarosław Czerski spodziewa się, że do końca roku współczynnik niewynajętej powierzchni biurowej wyniesie 18 proc.
 
Ceny wynajmu sukcesywnie i powoli obniżają się. Powierzchnia biurowa klasy A jest dostępna obecnie już od 13 euro za m. kw. Z kolei biura o trochę niższym standardzie można wynająć za cenę 2 euro niższą – wylicza „Gazeta Wyborcza”. Można też targować się z deweloperem o dodatkowe ulgi, np. w postaci wyposażenia powierzchni bądź też tzw. wakacji czynszowych.
 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 06.07.2010 | 2010-07-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęgaraże do kupieniagaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Świebodzińskimieszkania na wynajem powiat Rawickidomy na sprzedaż gmina Dominowodomy na sprzedaż gmina Wiżajnydomy na wynajem w Gardliniedomy na sprzedaż w Gościcachmieszkania na wynajem w Jarczowie

Deweloperzy