Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz mniej osób korzysta z oferty banków

Adrianna Szydło | 2019-06-11

Coraz mniej osób korzysta z oferty banków
Znacznie mniej chętnych na kredyty mieszkaniowe

W maju 2019 r. banki i SKOK-i przesłały zapytania, dotyczące finansowania zakupu mieszkania, na kwotę niższą o 9 proc. niż w maju 2018 r.

Indeks BIK – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, w maju 2019 r. informuje, że wnioski złożone o kredyty mieszkaniowe opiewały na niższą kwotę niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Spadek wartości odnotowany został także w odniesieniu do kwietnia 2019 r., mimo iż pierwsze cztery odczyty w tym roku były dodatnie. Liczba osób, które złożyły wniosek o kredyt mieszkaniowy w maju 2019 r., była równa 30,76 tys. W porównaniu do danych z maja ubiegłego roku było to mniej o 17,3 proc. W przypadku średniej kwoty, o jaką wnioskowali przyszli kredytobiorcy, zanotowano 10 proc. wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. W tym roku suma ta wyniosła 273,36 tys. zł.

Niski majowy odczyt Indeksu za maj br. znajdzie odzwierciedlenie w wartości sprzedaży kredytów w czerwcu i lipcu 2019 r., bowiem kredyt mieszkaniowy uruchamiany jest ok. 1 do 2 miesięcy od złożenia wniosku kredytowego, zapytania do BIK – podkreśla prof. Waldemar Rogowski, Główny Analityk Biura Informacji Kredytowej.

Ekspert BIK zaznacza również, że ujemna wartość indeksu w maju może wynikać jedynie z dużego spadku liczby osób, które wnioskowały o kredyt mieszkaniowy. W maju 2019 r. było ich najmniej, biorąc pod uwagę dotychczasowe odczyty z tego roku. W porównaniu do kwietnia 2019 r. liczba wnioskodawców spadła aż o 28 proc. Waldemar Rogowski dodaje też, że utrzymuje się zainteresowanie kredytami, ale tylko tymi na wysokie kwoty.

 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.9

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Pan ⋅ 18-06-2019 | 09:35

Jak mówił kaczy przywódca: - mieszkania będą za darmo, w programie kacza wiara plus. Po co brać kredyt?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemgaraże na wynajemkamienice do kupieniadomy na wynajem powiat M. Żorydomy na wynajem powiat Rawskimieszkania na sprzedaż gmina Działdowodomy na sprzedaż gmina M. Kielcedomy na sprzedaż w Krośniedomy na wynajem w Wincentadomy na sprzedaż w Jackowie Włościańskim

Deweloperzy

);