Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz mniej ofert

2007-02-06

Coraz mniej ofert

Pośrednicy narzekają na malejącą liczbę mieszkań wystawianych na sprzedaż. Agencje, które w połowie ubiegłego roku podawały, że doprowadziły do kilkunastu transakcji w miesiącu, w styczniu przeprowadzały ich niewiele.


Pośrednicy narzekają na malejącą liczbę mieszkań wystawianych na sprzedaż. Agencje, które w połowie ubiegłego roku podawały, że doprowadziły do kilkunastu transakcji w miesiącu, w styczniu przeprowadzały ich niewiele. Tymczasem zainteresowanie nieruchomościami jest duże. Dlatego ceny mieszkań na rynku wtórnym stale rosną. Barometr "Rzeczpospolitej" pokazuje, że w ciągu minionych 12 miesięcy lokale te średnio podrożały o 31 - 32 proc., prognozy na ten rok są bardziej ostrożne, mówią o 12 - 13-proc. wzroście notowań.

Jak czytamy dalej, wszędzie największym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania, których do sprzedania jest coraz mniej. Dla nabywcy nie jest ważne, że za metr kwadratowy wychodzi znacznie więcej niż przy mieszkaniach na przykład trzypokojowych. Liczy się chęć kupienia własnego, nawet małego, mieszkania za kwotę, którą wiele młodych rodzin może zdobyć. Ceny dużych mieszkań w nowszym budownictwie przekraczają możliwości kredytowe większości zainteresowanych, dlatego decydują się oni na zakup nieruchomości w tańszych dzielnicach oraz godzą się z koniecznością wykonania nawet poważnego remontu. Mała podaż mieszkań na rynku wtórnym to przede wszystkim rezultat zbyt skromnej oferty deweloperów stawiających nowe domy. Pośrednicy są także zdania, że część właścicieli odkłada sprzedaż, licząc na dalszy wzrost cen.

Źródło: "Rzeczpospolita", 05.02.2007 | 2007-02-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice na zamianękamienice do kupieniadomy na wynajem powiat Żnińskidomy na sprzedaż powiat M. Sopotmieszkania na wynajem gmina M. Katowicedomy na sprzedaż gmina Sadownemieszkania na sprzedaż w Gorzkowiedomy na wynajem w Pęcławiemieszkania na wynajem w Dyminach

Deweloperzy

);