Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz mniej nowych firm

2011-08-16

Coraz mniej nowych firm

W pierwszym półroczu liczba przedsiębiorstw zmniejszyła się o 65 tys. Zmniejszenie ilości prowadzonych firm, nie stanowi jeszcze zagrożenia dla rynku pracy.

W pierwszym półroczu liczba przedsiębiorstw zmniejszyła się o 65 tys. Zarejestrowano prawie 151 tys. nowych firm, ale jednocześnie z rejestru skreślono 216 tys. dotąd istniejących – poinformowała „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wahania koniunkturalne, zarówno w kraju jak i za granicą, wpłynęły niekorzystnie na bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej. Przyczyn spowolnienia tempa rozwoju polskich przedsiębiorstw, upatruje się w zmniejszeniu pomocy ze strony urzędów, które wspierały dotąd inicjatywy związane z tworzeniem nowych miejsc pracy - czytamy w „Dzienniku Gazeta Prawna”. Dla wielu inwestorów barierą nie do pokonania okazują się także wymogi formalne, które należy spełnić przed uruchomieniem działalności gospodarczej. Z biurokracją walczą też przedsiębiorcy, którzy liczyli na terminowy zwrot poniesionych nakładów w ramach dofinansowania nowych przedsięwzięć ze środków UE.

Część likwidowanych firm nie poradziła sobie z brakiem płynności finansowej. Inne nie osiągnęły w swojej branży pozycji na tyle konkurencyjnej, żeby utrzymać się na rynku. Wśród nich były także przedsiębiorstwa, tworzone sztucznie ze środków publicznych w okresie, gdy pomoc ze strony administracji była największa.

Zmniejszenie ilości prowadzonych firm, nie stanowi jeszcze znaczącego zagrożenia dla rynku pracy. Jeśli jednak tendencja ta utrzyma się i ubywać będzie coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw, liczba bezrobotnych może podnieść się gwałtownie z końcem 2011 r. - twierdzą analitycy.

Czytaj więcej newsów

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2011-08-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemdomy na sprzedażdomy na wynajem powiat Strzelińskimieszkania na wynajem powiat Hajnowskidomy na wynajem gmina Duszniki-Zdrójdomy na sprzedaż gmina Rypinmieszkania na sprzedaż w Lubomyśludomy na wynajem w Hejbutachdomy na wynajem w Adamowie

Deweloperzy

);