Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz mniej mieszkań

2011-05-20

Coraz mniej mieszkań

Ogólna liczba mieszkań oddanych do użytkowania wyniosła w kwietniu 9112.

Ogólna liczba mieszkań oddanych do użytkowania wyniosła w kwietniu 9112. Jest to o 8,5 proc. mniej niż w marcu 2011 r. i aż o 15,7 proc. mniej niż  w kwietniu ub.r. Najliczniejszą grupę stanowią mieszkania wybudowane przez inwestorów indywidualnych. W kwietniu 2011 r. oddano 5213 mieszkań z tej grupy. W porównaniu z miesiącem poprzednim obserwujemy spadek w tej grupie aż o 1/5. Z podsumowania pierwszych czterech miesięcy 2011 r. wynika jednak, że wyraźny jest wzrost w tym segmencie o 2 proc. w porównaniu do 2010 r.

Według danych z GUS w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2011 r. deweloperzy oddali do użytkowania 11761 mieszkań, co stanowi 31,9 proc. z całkowitej liczby mieszkań oddanych. Jest to o 33,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie w 2010 r. Od początku roku deweloperzy rozpoczęli budowę 18736 mieszkań. W tej grupie mieszkań wzrosła o 9,7 proc. liczba lokali, na których budowę uzyskano pozwolenia.

W okresie styczeń – kwiecień 2011 r. spółdzielnie mieszkaniowe oddały do użytkowania 704 mieszkań. Jest to wynik gorszy o 62,1 proc. w porównaniu z ub.r. W przypadku tego segmentu spadła również liczba pozwoleń uzyskanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, a także liczba mieszkań rozpoczętych o 48,6 proc.

Pozostali inwestorzy z budownictwa komunalnego, społeczno-czynszowego i zakładowego oddali do użytkowania w okresie styczeń – kwiecień 2011 r. łącznie 1145 mieszkań, a więc o 52,8 proc. mniej niż przed rokiem.

Źródło: KRN.pl (na podstawie danych GUS) | 2011-05-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniakamienice na zamianęgaraże na sprzedażdomy na wynajem powiat Wąbrzeskimieszkania na wynajem powiat Mogileńskidomy na sprzedaż gmina Bielicedomy na sprzedaż gmina M. Dąbrowa Górniczamieszkania na wynajem w Nalewajkowiemieszkania na wynajem w Budziakimieszkania na wynajem w Wrzeszczynie

Deweloperzy

);