Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz lepsze nastroje w budownictwie

2006-07-25

Coraz lepsze nastroje w budownictwie

W lipcu nastąpiła wyraźna poprawa koniunktury w budownictwie. Jest ona oceniana najlepiej od dziesięciu lat.

W lipcu nastąpiła wyraźna poprawa koniunktury w budownictwie. Jest ona oceniana najlepiej od dziesięciu lat.

Według lipcowych badań GUS widać wyraźną poprawę nastrojów w branży budowlanej – 43 proc. badanych firm sygnalizuje poprawę koniunktury, a jedynie 5 proc. – jej pogorszenie (w czerwcu było to odpowiednio 38 proc. i 6 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja się nie zmieniła.

Na poprawę tę wpływają optymistyczne, lepsze niż przed miesiącem, oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej przedsiębiorstw. W najbliższych miesiącach oczekiwany jest dalszy, znaczący wzrost portfela zamówień i produkcji oraz poprawa sytuacji finansowej przedsiębiorstw budowlano-montażowych – czytamy komentarzu GUS do przeprowadzonego badania.

Największe trudności napotykane w tej branży są związane z konkurencją ze strony innych firm (trudność tę postrzega jako znaczną 66 proc. przedsiębiorstw wobec 69 proc. w poprzednim miesiącu i 75 proc. w lipcu zeszłego roku).

Kolejne najczęściej zgłaszane ograniczenie to koszty zatrudnienia (uznaje je za barierę 50 proc. firm badanych w lipcu wobec 49 proc. w czerwcu i 46 proc. w analogicznym okresie 2005 roku).

W porównaniu z lipcem ubiegłego roku w najbardziej znaczącym stopniu zmalała uciążliwość bariery związanej z niedostatecznym popytem (z 51 proc. do 28 proc.) – napisano. Za to, że zdecydowanie wzrosło znaczenie bariery, jaką jest niedobór wykwalifikowanych pracowników (z 14 proc. do 39 proc.).

Źródło: GUS | 2006-07-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedażdomy na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Tarnobrzeskimieszkania na wynajem powiat M. st. Warszawadomy na sprzedaż gmina Gaworzycedomy na sprzedaż gmina Zbąszyńmieszkania na sprzedaż w Zwolimieszkania na sprzedaż w Kotuszowiemieszkania na wynajem w Rokitniki

Deweloperzy

);