Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Co z najmem okazjonalnym?

2009-12-03

Co z najmem okazjonalnym?

Brak możliwości przeniesienia lokatora do mieszkania wskazanego w umowie o najem okazjonalny nie powinien uprawniać komornika do eksmisji na bruk.

Brak możliwości przeniesienia lokatora do mieszkania wskazanego w umowie o najem okazjonalny nie powinien uprawniać komornika do eksmisji na bruk – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
 
Dzisiaj w Senacie odbędzie się głosowanie nad przyjęciem nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów, która wprowadza możliwość wynajmowania prywatnych mieszkań na podstawie tzw. najmu okazjonalnego – przypomina gazeta. Już teraz wiadomo, że senatorowie nie zamierzają poprzestać na wprowadzeniu jedynie kosmetycznych poprawek do nowych przepisów. Senatorowie zamierzają również doprecyzować zapisy związane ze rejestrowaniem umów w urzędach skarbowych. W dotychczasowej wersji ustawy zgłoszenie umowy najmu okazjonalnego naczelnikowi urzędu jest obligatoryjne. Jednocześnie niedopełnienie tej czynności ma skutkować tym, że właściciel straci przywileje, jakie daje mu najem okazjonalny.

Zgodnie z nowymi przepisami, umowa o najem okazjonalny będzie mogła być zawarta przez właściciela mieszkania, który nie prowadzi działalności gospodarczej związanej z wynajmowaniem lokali – czytamy. Podstawowym ułatwieniem, które ma zachęcić do korzystania z nowych rozwiązań, ma być rezygnacja z wymogu zapewnienia eksmitowanemu lokatorowi pomieszczenia socjalnego. W razie gdyby zalegał on z czynszem lub umowa zostałaby skutecznie rozwiązana z innych powodów, najemca musiałby przenieść się do wskazanego wcześniej przez siebie mieszkania. Jeśli okazałoby się, że takiej możliwości nie ma, to komornik mógłby usunąć go z nieruchomości bez wyroku eksmisyjnego i prawa do innego lokalu.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 3.12.2009 | 2009-12-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażmieszkania do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Zgorzeleckidomy na wynajem powiat Białogardzkilokale użytkowe na wynajem gmina Wielka Wieśdomy na sprzedaż gmina Gołańczmieszkania na wynajem w Ludwinowiedomy na wynajem w Świątnikachmieszkania na sprzedaż w Bodzanowie Drugim

Deweloperzy

);