Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Co z Grecją?

2011-06-21

Co z Grecją?

20 czerwca giełdy „trawiły” informacje o efektach szczytu europejskiego, poświęconego pomocy dla Grecji.

Po przedziwnej sesji na warszawskim parkiecie, w której w samej końcówce notowania poszły wyraźnie w dół, nasz rynek przybliżył się do średnioterminowego wsparcia, jakim dla WIG jest bariera 48,4 tys. pkt. Na koniec sesji 20 czerwca brakowało do niej około 400 pkt, z kolei 21 czerwca, już z rana udaje się zniwelować dużą część poprzedniej zniżki.

20 czerwca giełdy „trawiły” informacje o efektach szczytu europejskiego, poświęconego pomocy dla Grecji. Początkowo brak ostatecznego rozstrzygnięcia potraktowano jako złą wiadomość. Dla Amerykanów okazało się to jednak bez większego znaczenia, co ostatecznie poprawiło nastroje - czytamy w „Home Broker Daily”. Sytuacja wyglądała tak, jakby dla inwestorów w Europie liczyła się głównie sprawa grecka, a dla tych z Ameryki — kwestie związane z koniunkturą gospodarczą. Niby obie sprawy łączą się ze sobą, ale istotne są niuanse. Czy problem Grecji jest tak duży, bo powraca w momencie, kiedy globalna gospodarka traci tempo, czy też obawy o losy koniunktury gospodarczej są pochodną ryzyka bankructwa Grecji? Wydaje się, że bardziej trafne jest to pierwsze rozumowanie. Jego konsekwencją jest traktowanie doniesień związanych z Grecją w kategoriach psychologicznych. Wszak uratowanie tego kraju przed bankructwem nie spowoduje ponownego przyspieszenia globalnej koniunktury. Może jedynie nie zwiększyć tempa i skali jej słabnięcia – podaje „Home Broker Daily”.

21 czerwca przez dużą część dnia będziemy świadkami oczekiwania na głosowanie wotum zaufania dla greckiego rządu, od którego zależy w dużej mierze międzynarodowa pomoc dla Grecji.

Źródło: „Home Broker Daily” | 2011-06-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażgaraże na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Świeckimieszkania na wynajem powiat M. Żorylokale użytkowe na wynajem gmina M. Łomżamieszkania na sprzedaż gmina Zbójnadomy na wynajem w Rudnikumieszkania na sprzedaż w Kukałachmieszkania na wynajem w Ełdytach Małym

Deweloperzy

);