Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Cięcia w projekcie Sky Tower

2009-01-07

Cięcia w projekcie Sky Tower

Sky Tower został skrócony o 50 m. Wrocław musi pożegnać się z wizją najwyższego wieżowca w Polsce. Jednak to nie koniec niepokojących wieści.

 

Sky Tower został skrócony o 50 m. Wrocław musi pożegnać się z wizją najwyższego wieżowca w Polsce. Jednak to nie koniec niepokojących wieści – czytamy w „Gazecie Wrocławskiej”.
 
Z 226 metrów budynku marzeń pozostało jedynie 176 m. Niższy Sky Tower plasuje się więc za Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie (188 m) oraz Warsaw Trade Tower, liczącym 184 m.
Zmieniła się również koncepcja dotycząca charakteru budowli. Początkowo wieża miała zawierać 900 mieszkań, jednak ze względu na stosunkowo małe zainteresowanie postanowiono więcej lokali przeznaczyć na biura. Jak informuje gazeta, liczba mieszkań została zredukowana do 287.
 
Przyszłość Sky Tower wciąż stoi pod znakiem zapytania. Zawieszenie budowy na 6 najbliższych miesięcy zapowiedział w listopadzie główny inwestor Leszek Czarnecki. Zastój na rynku nieruchomości może jednak spowodować kolejne cięcia projektu wieżowca. O tym, że budowla w ogóle powstanie zapewniają przedstawiciele inwestora, lecz jak będzie wyglądała nikt jeszcze nie wie. Wszystko zależy od sytuacji na rynku – dodaje „Gazeta Wrocławska”.
 

 

Źródło: „Gazeta Wrocławska” 16.12.2008 | 2009-01-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniadomy na sprzedaż powiat Świdnickilokale użytkowe na wynajem powiat Pleszewskilokale użytkowe na wynajem gmina Sulęczynolokale użytkowe na wynajem gmina Kozłowomieszkania na sprzedaż w Żuławkachdomy na wynajem w Izabelmonciedomy na sprzedaż w Czarnowcu

Deweloperzy

);