Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Chorzowski ratusz zamieni się w biurowiec

2008-02-12

Chorzowski ratusz zamieni się w biurowiec

Bank, biura i sala fitness otoczone osiedlem mieszkaniowym – tak ma wyglądać odnowiony stary ratusz w Chorzowie.

Bank, biura i sala fitness otoczone osiedlem mieszkaniowym – tak ma wyglądać odnowiony stary ratusz w Chorzowie. Znalazł się wreszcie inwestor, który zainteresował się niszczejącym zabytkiem – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Ratusz położony niedaleko Drogowej Trasy Średnicowej i stadionu Ruchu Chorzów zbudowano w 1916 r. Z zewnątrz prezentuje się niczym pałac, jednak obecnie jest kompletnie zniszczony. Dopiero niedawno udało się sprzedać nieruchomość. Jak czytamy dalej, kupiła go Polka mieszkająca na stałe w Hiszpanii.

Docelowo obiekt posłuży raczej celom komercyjnym: na dole będzie bank, w podziemiach klub fitness, a na piętrze – pomieszczenia biurowe. Miasto ma tylko jeden warunek dotyczący projektu: chce, by wokół byłego ratusza powstało osiedle. Działka, na której stoi ratusz, jest jednak za mała na tego typu inwestycję, dlatego urzędnicy starają się o wykup sąsiednich działek, a także uregulowanie płynącej obok Rawy, która w tej chwili nie jest rzeką, a cuchnącym ściekiem. Jak podaje Gazeta, prace zmierzające do rewitalizacji Rawy już rozpoczęto.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 11.02.2007 | 2008-02-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemdziałki na wynajemdomy na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Radomskidomy na sprzedaż powiat Opolskidomy na wynajem gmina Brześć Kujawskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Ruciane-Nidadomy na wynajem w Adamowiedomy na wynajem w Mechowcudomy na wynajem w Straszkowie

Deweloperzy

);