Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Choinka w zamian za zużyte baterie

Anna Sadkowska-Rojek | 2021-11-26

Choinka w zamian za zużyte baterie
Choinka w zamian za zużyte baterie w Tychach

Wyjątkowa akcja edukacyjna ruszyła w Tychach. Miasto w ramach tygodnia 3R rozda mieszkańcom 500 bonów na zakup żywych choinek.

Mieszkańcy otrzymają bony w zamian za dostarczenie do siedziby Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM Tychy min. 0,5 kg lub 15 szt. baterii, które były wykorzystane w sprzętach użytkowanych w gospodarstwie domowym. Akcja ma na celu nie tylko promowanie troski o środowisko naturalne, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej – do każdego bonu będzie bowiem dołączana informacja na temat odpowiedniego sposobu postępowania ze zużytymi bateriami.

Trzy proste zasady pomogą zredukować ilość odpadów

„Choinka z pozytywną energią”, bo taką nosi nazwę to wydarzenie, zorganizowano w ramach tygodnia 3R, który obchodzony jest w dniach 22-28 listopada. Tydzień 3R jest kampanią ogólnopolską, organizowaną w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów. Wydarzenie powstało, by wspomóc zapobieganie powstawaniu odpadów na terenie Europy. Komisja Europejska, Związek Miast Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej objęły kampanię 3R patronatem honorowym.
Nazwa akcji związana jest z zasadą 3R. To nawiązanie do trzech filarów zapobiegania generowaniu odpadów: reduce – ograniczenie generowania odpadów, reuse – ich ponowne wykorzystanie, a także recycle – odpowiedni recykling. Działanie w zgodzie z tymi zasadami pozwoli ograniczyć ilość odpadów i ich wpływ na środowisko naturalne.
W ramach wydarzenia zarówno samorządy i różne instytucje, jak i przedstawiciele biznesu, sektora pozarządowego, a także wszyscy konsumenci zachęcani są włączenia się w akcję i podejmowania inicjatyw, które podniosą świadomość ekologiczną Polaków, a także zachęcą rodaków do wdrażania idei 3R w codzienne życie.

Zużyte baterie można oddawać w siedzibie Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Tychy. Przewidziano, że mieszkańcy jednej nieruchomości mogą otrzymać wspólny bon na jedną choinkę. Następnie będzie je można wymienić na żywą choinkę we wskazanym centrum ogrodniczym. Bony będą realizowane w dniach 1-24 grudnia br.
 

Źródło: KRN.pl | 2021-11-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażdomy na zamianęmieszkania na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Bytowskidomy na wynajem powiat Białostockilokale użytkowe na sprzedaż gmina Dębowiecdomy na wynajem gmina Werbkowicedomy na wynajem w Żernicymieszkania na wynajem w Grzebskumieszkania na wynajem w Krzywcu

Deweloperzy

);