Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Chce zainwestować – musi kupić

2011-10-14

Chce zainwestować – musi kupić

Właściciel hotelu Chopin planuje zwiększenie jego powierzchni i budowę biurowca. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 320 mln zł.

Inwestor krakowskiego hotelu Chopin ma w planach zwiększenie powierzchni hotelowej i budowę parkingu. Dodatkowo, w sąsiedztwie obiektu chce wznieść biurowiec. Żeby inwestycja była możliwa, musi w pełni dysponować terenem inwestycji. Oznacza to, że w drodze otwartego przetargu musi wykupić grunt z zabudowaniami, wyceniony na blisko 43 mln zł  – podał „Dziennik Polski”.

Właścicielem działek przy ul. Przy Rondzie jest gmina. Teren został oddany w użytkowanie na okres 60 lat.  Hotel Chopin, który powstał w 1993 r., musiałby za 40 lat zostać zwrócony samorządowi razem z parcelą. Aby tego uniknąć, inwestor zwrócił się do urzędu o sprzedaż nieruchomości lub oddanie jej w użytkowanie wieczyste. Ponieważ nie istnieje możliwość zbycia przedmiotowej nieruchomości bez przetargu, inwestor będzie musiał przystąpić do procedury, w której udział może wziąć każdy zainteresowany kupnem zabudowanej działki. Spółka wyraziła zgodę na udział w przetargu ustnym.

Wykupienie działki ma być dodatkowym zabezpieczeniem projektu, w ramach którego ma powstać około 66 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Inwestycja w rozbudowę hotelu kosztować będzie blisko 120 mln zł. Natomiast realizację 12-kondygnacyjnego biurowca wyceniono na ok. 200 mln zł.

Czytaj więcej newsów

Źródło: „Dziennik Polski”, 13.10.2011 | 2011-10-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Będzińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Oleskilokale użytkowe na wynajem gmina Lisewodomy na wynajem gmina Pruszcz Gdańskidomy na wynajem w Olszanicymieszkania na wynajem w Kleniewiedomy na wynajem w Nowy Błeszyn

Deweloperzy

);