Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Chcą rozebrać wieżę

2012-01-20

Chcą rozebrać wieżę

Stołeczni urzędnicy przekonują konserwatora zabytków do zgody na rozbiórkę skoczni obok stadionu Legii. Stan zlokalizowanego przy ul. Łazienkowskiej obiektu jest katastrofalny.

Stołeczni urzędnicy przekonują konserwatora zabytków do zgody na rozbiórkę skoczni obok stadionu Legii. Stan zlokalizowanego przy ul. Łazienkowskiej obiektu jest katastrofalny – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Sześciopoziomowa wieża do skoków stanowiła główny element zabudowy odkrytych basenów, działających do 1987 r. obok stadionu Legii. Obiekt zaprojektowali Aleksander Kodelski i Romuald Raksimowicz. Modernistyczna konstrukcja opierała się na trzech filarach i przypominała spiralny taras do opalania. Z początkiem budowy stadionu Legii baseny zostały rozebrane. Na rozbiórkę wieży stołeczny konserwator się nie zgodził.

Mimo sprzeciwu magistrat nie zrezygnował z planów likwidacji skoczni. Swoją postawę urzędnicy uzasadniają złym stanem technicznym budowli i wysokimi kosztami jej ewentualnego zabezpieczenia.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 18.01.2012 | 2012-01-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Mrągowskidomy na wynajem powiat Ropczycko-Sędziszowskidomy na wynajem gmina Iwonicz-Zdrójlokale użytkowe na sprzedaż gmina Mszczonówdomy na wynajem w Dłużycachdomy na sprzedaż w Podlodowiemieszkania na sprzedaż w Imnie

Deweloperzy

);