Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Certyfikaty również na rynku wtórnym

2009-07-13

Certyfikaty również na rynku wtórnym

Nowelizacja ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami przewiduje obowiązkowe certyfikaty energetyczne dla budynków wprowadzanych do obrotu na rynku wtórnym.

Nowelizacja ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami przewiduje obowiązkowe certyfikaty energetyczne dla budynków wprowadzanych do obrotu na rynku wtórnym. Sprzedawca domu lub mieszkania będzie zatem musiał przekazać kupującemu ten dokument.

 
Do tej pory w przypadku mieszkań z rynku wtórnego decyzja o sporządzeniu świadectwa należała do kupującego lub wynajmującego. Obowiązek posiadania świadectwa energetycznego obejmował jedynie nieruchomości wprowadzane do obrotu na rynku pierwotnym. Zmianie ma ulec także – według nowych przepisów – zakres osób, które mogą wydawać świadectwa energetyczne. Rząd chce, aby świadectwa wydawali również inżynierowie budownictwa, którzy ukończyli studia inżynierskie na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewnych.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" | 2009-07-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupienialokale użytkowe na wynajemhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Wałeckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Zawierciańskidomy na sprzedaż gmina Grodzieclokale użytkowe na sprzedaż gmina Trzebielinodomy na wynajem w Kielchinowiemieszkania na sprzedaż w Zdrojewiedomy na sprzedaż w Zamościu Nowym

Deweloperzy

);