Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Certyfikaty również na rynku wtórnym

2009-07-13

Certyfikaty również na rynku wtórnym

Nowelizacja ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami przewiduje obowiązkowe certyfikaty energetyczne dla budynków wprowadzanych do obrotu na rynku wtórnym.

Nowelizacja ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami przewiduje obowiązkowe certyfikaty energetyczne dla budynków wprowadzanych do obrotu na rynku wtórnym. Sprzedawca domu lub mieszkania będzie zatem musiał przekazać kupującemu ten dokument.

 
Do tej pory w przypadku mieszkań z rynku wtórnego decyzja o sporządzeniu świadectwa należała do kupującego lub wynajmującego. Obowiązek posiadania świadectwa energetycznego obejmował jedynie nieruchomości wprowadzane do obrotu na rynku pierwotnym. Zmianie ma ulec także – według nowych przepisów – zakres osób, które mogą wydawać świadectwa energetyczne. Rząd chce, aby świadectwa wydawali również inżynierowie budownictwa, którzy ukończyli studia inżynierskie na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewnych.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" | 2009-07-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażinne nieruchomości do kupieniadziałki na wynajemmieszkania na wynajem powiat Szczecineckimieszkania na wynajem powiat Olkuskilokale użytkowe na wynajem gmina Bogorialokale użytkowe na sprzedaż gmina Szczurowamieszkania na wynajem w Janiszowiedomy na wynajem w Chróściniedomy na wynajem w Szybowicach

Deweloperzy

);