Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Certyfikaty ISO dla biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

2006-08-31

Certyfikaty ISO dla biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

Rynek obrotu nieruchomościami staje się w Polsce coraz bardziej wymagający. Koniecznością staje się posiadanie przez biura pośrednictwa sprawnie działającego systemu zarządzania jakością. 31 lipca 2006 r. odbyło się w Warszawie uroczyste wręczenie certyfikatów, potwierdzających zgodność z normą ISO 9001: 2000 systemu funkcjonującego w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości i 36 biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z całej Polski.

Rynek obrotu nieruchomościami staje się w Polsce coraz bardziej wymagający. Koniecznością staje się posiadanie przez biura pośrednictwa sprawnie działającego systemu zarządzania jakością. 31 lipca 2006 r. odbyło się w Warszawie uroczyste wręczenie certyfikatów, potwierdzających zgodność z normą ISO 9001: 2000 systemu funkcjonującego w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości i 36 biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z całej Polski - pisze "Gazeta Prawna".

Certyfikaty jakości ISO stały się już standardem w wielu branżach – czytamy – jednak nadal niewiele firm zajmujących się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami może się nimi pochwalić. Do wyjątków należą Polska Federacja Rynku Nieruchomości i 36 firm – biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. To pierwszy wypadek w Polsce otrzymania certyfikatu zbiorowo przez biura pośrednictwa. Oprócz tego istnieją tylko dwie firmy, które otrzymały taki certyfikat indywidualnie. Jednak procedura pozyskania takiego certyfikatu (indywidualnie) jest bardziej skomplikowana i jednocześnie droższa.

Zbiorowy System Zarządzania Jakością – przypomina dziennik – jest zbiorem powiązanych ze sobą procesów i procedur, opisujących poszczególne czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, badania satysfakcji klientów, zarządzania zasobami ludzkimi oraz nadzorowania, utrzymania i doskonalenia samego systemu. System – zbiór procesów i procedur, a także wzory dokumentów – został stworzony przez zespół wdrożeniowy, w skład którego weszli doświadczeni pośrednicy w obrocie nieruchomościami, członkowie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Każdy uczestnik systemu zobowiązany jest do utrzymywania wynikających z niego wysokich standardów. System zawiera również ujednolicone wzory dokumentów, które powinny stosować biura.

Źródło: "Gazeta Prawna", 22.08.2006 | 2006-08-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemhale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Łaskilokale użytkowe na wynajem powiat Mławskimieszkania na wynajem gmina M. Tarnobrzegmieszkania na sprzedaż gmina Ożarów Mazowieckidomy na wynajem w Dryganek Małydomy na wynajem w Węglewiemieszkania na wynajem w Zazdrość

Deweloperzy

);