Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Certyfikaty ISO dla biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

2006-08-31

Certyfikaty ISO dla biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

Rynek obrotu nieruchomościami staje się w Polsce coraz bardziej wymagający. Koniecznością staje się posiadanie przez biura pośrednictwa sprawnie działającego systemu zarządzania jakością. 31 lipca 2006 r. odbyło się w Warszawie uroczyste wręczenie certyfikatów, potwierdzających zgodność z normą ISO 9001: 2000 systemu funkcjonującego w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości i 36 biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z całej Polski.

Rynek obrotu nieruchomościami staje się w Polsce coraz bardziej wymagający. Koniecznością staje się posiadanie przez biura pośrednictwa sprawnie działającego systemu zarządzania jakością. 31 lipca 2006 r. odbyło się w Warszawie uroczyste wręczenie certyfikatów, potwierdzających zgodność z normą ISO 9001: 2000 systemu funkcjonującego w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości i 36 biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z całej Polski - pisze "Gazeta Prawna".

Certyfikaty jakości ISO stały się już standardem w wielu branżach – czytamy – jednak nadal niewiele firm zajmujących się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami może się nimi pochwalić. Do wyjątków należą Polska Federacja Rynku Nieruchomości i 36 firm – biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. To pierwszy wypadek w Polsce otrzymania certyfikatu zbiorowo przez biura pośrednictwa. Oprócz tego istnieją tylko dwie firmy, które otrzymały taki certyfikat indywidualnie. Jednak procedura pozyskania takiego certyfikatu (indywidualnie) jest bardziej skomplikowana i jednocześnie droższa.

Zbiorowy System Zarządzania Jakością – przypomina dziennik – jest zbiorem powiązanych ze sobą procesów i procedur, opisujących poszczególne czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, badania satysfakcji klientów, zarządzania zasobami ludzkimi oraz nadzorowania, utrzymania i doskonalenia samego systemu. System – zbiór procesów i procedur, a także wzory dokumentów – został stworzony przez zespół wdrożeniowy, w skład którego weszli doświadczeni pośrednicy w obrocie nieruchomościami, członkowie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Każdy uczestnik systemu zobowiązany jest do utrzymywania wynikających z niego wysokich standardów. System zawiera również ujednolicone wzory dokumentów, które powinny stosować biura.

Źródło: "Gazeta Prawna", 22.08.2006 | 2006-08-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Ostrołęckidomy na wynajem powiat Złotowskidomy na wynajem gmina Szastarkadomy na sprzedaż gmina Cewicemieszkania na sprzedaż w Komarno-Koloniimieszkania na sprzedaż w Sinołęcedomy na wynajem w Boguty-Żurawich

Deweloperzy

);