Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Certyfikaty energetyczne dla każdego lokalu

2007-02-08

Certyfikaty energetyczne dla każdego lokalu

Przygotowane w resorcie budownictwa założenia przewidują, że ocenie energetycznej będą podlegały budynki oraz lokale mieszkalne, budynki zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej.

Minister budownictwa Andrzej Aumiller zapowiedział, że już w czerwcu będą gotowe przepisy implementujące dyrektywę UE 2002/91 z 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynku – informuje „Gazeta Prawna”. Ministerstwo rezygnuje z przygotowanego w ubiegłym roku projektu ustawy o systemie oceny energetycznej budynków i chce, aby kwestia ta została rozwiązana w nowej ustawie Prawo budowlane.

Przygotowane w resorcie budownictwa założenia przewidują, że ocenie energetycznej będą podlegały budynki oraz lokale mieszkalne, budynki zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Jednocześnie ocena energetyczna będzie dokonywana według określonego współczynnika EP, którego wartość zadecyduje o przyporządkowaniu budynku lub lokalu mieszkalnego do jednej z siedmiu klas energetycznych. Na podstawie dokonanej oceny energetycznej zostanie sporządzone świadectwo energetyczne budynku.

Jak czytamy dalej w „Gazecie Prawnej", rząd zwleka z uchwaleniem ustawy dotyczącej certyfikacji energetycznej budynków, gdyż wiąże się ona z dość dużymi kosztami dla właścicieli nieruchomości, którzy będą chcieli sprzedać, wynająć lub wydzierżawić swoją nieruchomość – będą oni musieli zapłacić za certyfikat około 1 tys. zł.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 07.02.2007 | 2007-02-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęinne nieruchomości na wynajemmieszkania na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Słupskidomy na sprzedaż powiat Ełckimieszkania na wynajem gmina Wiślicamieszkania na sprzedaż gmina M. Olsztyndomy na sprzedaż w Gubinkudomy na wynajem w Nietupiedomy na wynajem w Starej Rudówce

Deweloperzy

);