Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Certyfikaty energetyczne dla każdego lokalu

2007-02-08

Certyfikaty energetyczne dla każdego lokalu

Przygotowane w resorcie budownictwa założenia przewidują, że ocenie energetycznej będą podlegały budynki oraz lokale mieszkalne, budynki zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej.

Minister budownictwa Andrzej Aumiller zapowiedział, że już w czerwcu będą gotowe przepisy implementujące dyrektywę UE 2002/91 z 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynku – informuje „Gazeta Prawna”. Ministerstwo rezygnuje z przygotowanego w ubiegłym roku projektu ustawy o systemie oceny energetycznej budynków i chce, aby kwestia ta została rozwiązana w nowej ustawie Prawo budowlane.

Przygotowane w resorcie budownictwa założenia przewidują, że ocenie energetycznej będą podlegały budynki oraz lokale mieszkalne, budynki zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Jednocześnie ocena energetyczna będzie dokonywana według określonego współczynnika EP, którego wartość zadecyduje o przyporządkowaniu budynku lub lokalu mieszkalnego do jednej z siedmiu klas energetycznych. Na podstawie dokonanej oceny energetycznej zostanie sporządzone świadectwo energetyczne budynku.

Jak czytamy dalej w „Gazecie Prawnej", rząd zwleka z uchwaleniem ustawy dotyczącej certyfikacji energetycznej budynków, gdyż wiąże się ona z dość dużymi kosztami dla właścicieli nieruchomości, którzy będą chcieli sprzedać, wynająć lub wydzierżawić swoją nieruchomość – będą oni musieli zapłacić za certyfikat około 1 tys. zł.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 07.02.2007 | 2007-02-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemkamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Jarosławskidomy na sprzedaż powiat Lubartowskidomy na wynajem gmina Starachowicemieszkania na sprzedaż gmina Gidlemieszkania na wynajem w Piaseczniedomy na wynajem w Ligocie Zameckiejdomy na wynajem w Gręboszowie

Deweloperzy

);