Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Certyfikat Dewelopera

2007-03-13

Certyfikat Dewelopera

Certyfikat Dewelopera jest przyznawany od 1999 roku, na początku przez Krajową Izbę Budownictwa, a od września 2004 roku przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa, który powstał jako następca prawny Krajowej Izby Budownictwa. Obecnie Certyfikat Dewelopera posiadają 34 firmy.

Certyfikat Dewelopera jest przyznawany od 1999 roku, na początku przez Krajową Izbę Budownictwa, a od września 2004 roku przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa, który powstał jako następca prawny Krajowej Izby Budownictwa. Obecnie Certyfikat Dewelopera posiadają 34 firmy.

zdjęcie do oferty


Certyfikat Dewelopera jest przyznawany rzetelnym i wiarygodnym firmom prowadzącym działalność na rynku krajowym.

Deweloper, który ubiega się o uzyskanie tego wyróżnienia jest sprawdzany przez grono niezależnych ekspertów, którzy tworzą Kapitułę Certyfikatu Dewelopera. Firmy sprawdzane są pod kątem prawnym i ekonomiczno-finansowym. Eksperci oceniają także rzetelność wykonawczą spółek.

Certyfikat jest ważny przez dwa lata i może być przedłużony na kolejne dwa (według tych samych procedur), może być także zawieszony lub nawet cofnięty (w przypadku utraty przez dewelopera wiarygodności publicznej). Certyfikowane firmy są stale obserwowane i weryfikowane w związku z tym dewelopera posiadającego certyfikat można uznać za wiarygodnego. Polski Związek Pracodawców Budownictwa przez dwa lata monitoruje działalność firmy, która uzyskała Certyfikat, zobowiązując ją do przekazywania co pół roku bieżących informacji o sytuacji finansowej firmy, a także o wszystkich zdarzeniach mających wpływ na jej wiarygodność.

Certyfikat Dewelopera jest próbą uporządkowania rynku budowlanego i po kilku latach jego funkcjonowania można zaryzykować stwierdzenie, że w pewnym stopniu cel został osiągnięty. Rekomendacja PZPB jest wskazówką dla banków, firm współpracujących z deweloperem i potencjalnych klientów. Posiadanie certyfikatu powinien przede wszystkim sprawdzać klient, decydując się na podpisanie umowy z deweloperem.

Ubieganie się o certyfikat jest dobrowolne, jednak stawiane firmom wymagania regulaminowe sprawiają, że tylko nieliczne firmy przystępują do procesu certyfikacyjnego.

Dzięki podjętym przez PZPB działaniom już po siedmiu latach funkcjonowania Certyfikatu Dewelopera można stwierdzić, że wyłoniła się dzięki niemu grupa kilkudziesięciu sprawdzonych pod kątem formalno-prawnym i finansowym firm deweloperskich, realizujących budownictwo mieszkaniowe na terenie całego kraju.

Więcej informacji na temat Certyfikatu oraz Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa zobacz:

Źródło: Core PR | 2007-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupienialokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajemmieszkania na wynajem powiat Będzińskilokale użytkowe na wynajem powiat Kamieńskimieszkania na sprzedaż gmina M. Chełmdomy na sprzedaż gmina Sejnymieszkania na sprzedaż w Poznachowicach Dolnychmieszkania na sprzedaż w Powązkachdomy na sprzedaż w Domaninie

Deweloperzy

);