Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

CEPI przeciwko deregulacji

2012-04-27

CEPI przeciwko deregulacji

Europejska Rada Zawodów Rynku Nieruchomości skierowała do Jarosława Gowina i premiera Donalda Tuska oficjalny list, w którym wyraziła zaniepokojenie planami deregulacji.

Europejska Rada Zawodów Rynku Nieruchomości CEPI (Conseil européen des Professions immobilières) skierowała do Jarosława Gowina i premiera Donalda Tuska oficjalny list, w którym wyraziła zaniepokojenie planami deregulacji polskiego rynku w zakresie dostępu do zawodów z branży nieruchomości.

W piśmie zwrócono uwagę, że podczas wprowadzania prawnych uregulowań powinna być zachowana równowaga między przestrzeganiem standardów oraz zapewnieniem wysokiej jakości usług a ułatwieniem dostępu do zawodów. W związku z tym, wyrażono ubolewanie w stosunku do deregulacyjnych zamiarów Polski.

Zdaniem CEPI podstawą funkcjonowania rynku nieruchomości jest kompetencja pracowników, a każdy pośrednik powinien posiadać umiejętności i wiedzę konieczną do bezpiecznego przeprowadzenia konsumenta przez skomplikowaną transakcję jaką jest zakup mieszkania. W swoim oświadczeniu CEPI zaznaczyła również, że planowany w Polsce proces deregulacji rynku może naruszać artykuł 26 europejskiej Dyrektywy usługowej, w którym jest mowa o wymaganej jakości usług.
 

Źródło: KRN.pl | 2012-04-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Świebodzińskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Świętochłowicedomy na wynajem gmina Raciechowicedomy na sprzedaż gmina Krzczonówdomy na wynajem w Nowy Kurzeszynmieszkania na wynajem w Czerniewicachmieszkania na wynajem w Kapronie

Deweloperzy

);