Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny ziemi idą w górę

2006-11-20

Ceny ziemi idą w górę

Niedługo może się okazać, że sam zakup gruntów w okolicy dużych miast będzie kosztował tyle co małe mieszkanie.

Niedługo może się okazać, że sam zakup gruntów w okolicy dużych miast będzie kosztował tyle co małe mieszkanie - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Na budowę domu lub zakup apartamentu w najatrakcyjniejszych rejonach dużych aglomeracji mogą dziś sobie pozwolić ludzie z wypchanym portfelem, bo tutaj ceny gruntów wywindowały firmy deweloperskie. Rekord padł ostatnio we Wrocławiu, gdzie hiszpańska Grupo Prasa kupiła od miasta 4,5-hektarową działkę pod budowę m.in. apartamentowców za... 370 mln zł, czyli 8 tys. 242 zł za m kw.

W tej sytuacji przybywa chętnych na domy pod miastem. Rosnącą aktywność inwestorów indywidualnych potwierdzają dane GUS. Niestety, tam gdzie rośnie popyt na działki, rosną też ich ceny. Najszybciej w rejonach, które mają plan zagospodarowania przestrzennego oraz stosunkowo dobrą infrastrukturę, zwłaszcza drogową. W niektórych podwarszawskich miejscowościach ceny gruntów budowlanych sięgają już kilkuset zł za m kw. We Wrocławiu od początku roku ceny ziemi wzrosły średnio o połowę. W okolicach Krakowa i Poznania ceny działek rosną, ale raczej powoli. Od początku roku zdrożały o mniej więcej 15 proc. Sytuacja może się jednak zmienić, gdy o działki zaczną się bić nie tylko inwestorzy planujący budowę domu, ale także ci, którzy traktują je jako lokatę kapitału. W tej chwili warto rozważyć inwestycję w działkę zamiast w mieszkanie, bo za trzy, pięć lat może być na to po prostu za późno.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 18.11.2006 | 2006-11-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy na wynajemhale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Zambrowskimieszkania na wynajem powiat Wieluńskimieszkania na sprzedaż gmina Borkilokale użytkowe na sprzedaż gmina Karniewodomy na wynajem w Uścieniec-Koloniimieszkania na sprzedaż w Zaciszumieszkania na sprzedaż w Skarszewice

Deweloperzy

);