Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny materiałów budowlanych w styczniu

2010-02-16

Ceny materiałów budowlanych w styczniu

W styczniu 2010 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ceny materiałów budowlanych wzrosły w dwóch grupach towarowych, w sześciu spadły, a w trzech nie zmieniły się.

W styczniu 2010 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ceny materiałów budowlanych wzrosły w dwóch grupach towarowych, w sześciu spadły, a w trzech nie zmieniły się – podaje Grupa PSB. Wzrost zanotowano w chemii budowlanej (+3,1 proc.) i w silikatach (+1,8 proc.). Spadły ceny suchej zabudowy (-4,1 proc.), pokryć i folii dachowych, rynien (-1,7 proc.), izolacji wodochronnych (-1,3 proc.), gazobetonów (-1,2 proc.), drewna i materiałów drewnopodobnych (-0,8 proc.) oraz izolacji termicznych (-0,1 proc.). W kategorii „inne” zanotowano wzrost cen w dwóch grupach: instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+1,6 proc.) oraz cementu, wapna (+0,3 proc.). Spadły ceny farb, lakierów, tapet (-0,9 proc.). W pozostałych czterech grupach tej kategorii ceny nie zmieniły się. Przychody PSB S.A. ze sprzedaży materiałów budowlanych w styczniu 2010 r. były o 21 proc. niższe niż przed rokiem oraz o 25 proc. niższe niż w grudniu 2009 r. Na tak znaczący spadek popytu zdecydowanie najsilniej wpłynęła bardzo ostra zima w miesiącu styczniu.

Według danych GUS, w okresie od I do XII 2009 r., w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, ogółem wydano o 22,3 proc. mniej pozwoleń na budowę mieszkań, a w kategorii mieszkania w budownictwie indywidualnym – o 9,1 proc. Jeżeli chodzi o liczbę rozpoczętych budów, sytuacja kształtowała się podobnie. W kategorii mieszkań ogółem spadek wyniósł 18,2 proc., w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym zanotowano zaś ujemną dynamikę 6,8 proc. Na przełomie roku, zarówno jeśli chodzi o liczbę pozwoleń, jak i rozpoczętych inwestycji, sytuacja uległa nieznacznej poprawie.

 

 
 

 

Źródło: Grupa PSB S.A. | 2010-02-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdziałki na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Lubartowskimieszkania na sprzedaż powiat Kieleckidomy na wynajem gmina Sokołów Podlaskidomy na wynajem gmina Biały Dunajecdomy na wynajem w Bożydarzedomy na wynajem w Radzewiemieszkania na sprzedaż w Ługi Wałeckie

Deweloperzy

);