Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny materiałów budowlanych w styczniu

2010-02-16

Ceny materiałów budowlanych w styczniu

W styczniu 2010 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ceny materiałów budowlanych wzrosły w dwóch grupach towarowych, w sześciu spadły, a w trzech nie zmieniły się.

W styczniu 2010 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ceny materiałów budowlanych wzrosły w dwóch grupach towarowych, w sześciu spadły, a w trzech nie zmieniły się – podaje Grupa PSB. Wzrost zanotowano w chemii budowlanej (+3,1 proc.) i w silikatach (+1,8 proc.). Spadły ceny suchej zabudowy (-4,1 proc.), pokryć i folii dachowych, rynien (-1,7 proc.), izolacji wodochronnych (-1,3 proc.), gazobetonów (-1,2 proc.), drewna i materiałów drewnopodobnych (-0,8 proc.) oraz izolacji termicznych (-0,1 proc.). W kategorii „inne” zanotowano wzrost cen w dwóch grupach: instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+1,6 proc.) oraz cementu, wapna (+0,3 proc.). Spadły ceny farb, lakierów, tapet (-0,9 proc.). W pozostałych czterech grupach tej kategorii ceny nie zmieniły się. Przychody PSB S.A. ze sprzedaży materiałów budowlanych w styczniu 2010 r. były o 21 proc. niższe niż przed rokiem oraz o 25 proc. niższe niż w grudniu 2009 r. Na tak znaczący spadek popytu zdecydowanie najsilniej wpłynęła bardzo ostra zima w miesiącu styczniu.

Według danych GUS, w okresie od I do XII 2009 r., w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, ogółem wydano o 22,3 proc. mniej pozwoleń na budowę mieszkań, a w kategorii mieszkania w budownictwie indywidualnym – o 9,1 proc. Jeżeli chodzi o liczbę rozpoczętych budów, sytuacja kształtowała się podobnie. W kategorii mieszkań ogółem spadek wyniósł 18,2 proc., w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym zanotowano zaś ujemną dynamikę 6,8 proc. Na przełomie roku, zarówno jeśli chodzi o liczbę pozwoleń, jak i rozpoczętych inwestycji, sytuacja uległa nieznacznej poprawie.

 

 
 

 

Źródło: Grupa PSB S.A. | 2010-02-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy do kupienialokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Kołobrzeskidomy na wynajem powiat Kraśnickimieszkania na wynajem gmina Kotlinmieszkania na sprzedaż gmina Przedeczdomy na sprzedaż w Jaworkumieszkania na wynajem w Słupiedomy na wynajem w Trzebniku

Deweloperzy

);