Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny materiałów budowlanych w marcu

2010-04-14

Ceny materiałów budowlanych w marcu

W marcu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w czterech grupach towarowych, w trzech spadły, a w czterech nie zmieniły się.

W marcu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w czterech grupach towarowych, w trzech spadły, a w czterech nie zmieniły się. Wzrost zanotowano w drewnie i materiałach drewnopochodnych (+1,5 proc.), silikatach (+1,3 proc.), chemii budowlanej (+1,2 proc.) i gazobetonach (+0,9 proc.). Spadły ceny materiałów izolacji termicznej (-3,5 proc.), pokryć i folii dachowych, rynien (-1,7 proc.) i suchej zabudowy (-0,8 proc.) – podaje Grupa PSB S.A.
 
W kategorii „inne” zanotowano bardzo wyraźny wzrost cen wyrobów stalowych (+17,4 proc.), minimalny wzrost w przypadku cementu i wapna (+0,4 proc.), farb i lakierów (+0,3 proc.) oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+0,2 proc.). W pozostałych trzech grupach tej kategorii ceny nie zmieniły się.
 
Przychody PSB S.A. ze sprzedaży materiałów budowlanych w marcu 2010 r. były o 0,2 proc. niższe niż przed rokiem, ale aż o 72 proc. wyższe niż w lutym 2010 r. Dzięki temu rezultat I kwartału jest niższy „tylko” o 7,5 proc. w porównaniu do zeszłego roku. Wzrost zakupów w marcu to wynik odbudowywania stanów magazynów przez kupców i wzrostu popytu na materiały budowlane ze strony klientów (po długiej i ostrej zimie).

Źródło: KRN.pl | 2010-04-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniagaraże na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat M. Jastrzębie-Zdrójmieszkania na wynajem powiat Węgrowskimieszkania na sprzedaż gmina Cekcyndomy na wynajem gmina Tychowomieszkania na wynajem w Potyrachmieszkania na wynajem w Zawadkachmieszkania na wynajem w Bzowcu

Deweloperzy

);