Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny materiałów budowlanych w maju

2010-06-25

Ceny materiałów budowlanych w maju

W maju, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny izolacji termicznych (o 4,1 proc.) oraz izolacji wodochronnych (o 1,1 proc.).

W maju, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny izolacji termicznych (o 4,1 proc.) oraz izolacji wodochronnych (o 1,1 proc.). W czterech grupach ceny spadły: suchej zabudowy (-2,8 proc.), chemii budowlanej (-1,1 proc.), gazobetonów (-0,7 proc.) i silikatów (-0,5 proc.). W pięciu grupach towarowych ceny nie zmieniły się.
 
W kategorii „inne” wyraźnie przyspieszyła w maju, w porównaniu z kwietniem, dynamika cen bram i ogrodzeń (o 7,3 proc.), wzrosły też ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (o 2,3 proc.). Natomiast rosnące gwałtownie w marcu i w kwietniu ceny wyrobów stalowych, w maju spadły (-6,2 proc.). Spadły też ceny cementu i wapna (-5,3 proc.) oraz minimalnie farb, lakierów, tapet (-0,1 proc.). W dwóch grupach tej kategorii ceny nie zmieniły się: płytki ceramiczne, wyposażenia łazienek i kuchni oraz kostka brukowa.
 
Wskaźnik pesymizmu związanego ze spadkiem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie styczeń-kwiecień 2010 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość -12 proc., ale w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym już tylko -6,1 proc. Natomiast dodatnią dynamikę osiągnięto w zakresie mieszkań, których budowę rozpoczęto – dla ogółem +22,7 proc., a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym +1,7 proc.
 

Źródło: KRN.pl | 2010-06-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Polkowickidomy na wynajem powiat Starachowickidomy na sprzedaż gmina Mikołajkilokale użytkowe na wynajem gmina Złoty Stokdomy na sprzedaż w Dąbrowejmieszkania na sprzedaż w Jasioniedomy na wynajem w Teodorowie

Deweloperzy

);