Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny materiałów budowlanych

2010-01-24

Ceny materiałów budowlanych

Grupa PSB poinformowała, że w grudniu 2009 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 2 grupach towarowych, w 4 spadły, a w 5 nie zmieniły się.

Grupa PSB poinformowała, że w grudniu 2009 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 2 grupach towarowych, w 4 spadły, a w 5 nie zmieniły się. Minimalnie (0,1-0,2 proc.) wzrosły ceny materiałów izolacji termicznej i wodochronnej. Spadły ceny silikatów (-2,2 proc.), suchej zabudowy (-1,2 proc.), gazobetonów (-1,1 proc.) i chemii budowlanej (-0,3 proc.). W kategorii „inne” zanotowano w 3 grupach niewielki wzrost cen: cementu, wapna (+0,6 proc.), farb, lakierów, tapet (+0,4 proc.) oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+0,2 proc.). W pozostałych 4 grupach tej kategorii ceny nie zmieniły się.

Przychody PSB S.A. ze sprzedaży materiałów budowlanych w grudniu 2009 r. były o 6 proc. niższe niż przed rokiem oraz o 24 proc. niższe niż w listopadzie 2009 r. Spadek jest wynikiem naturalnej sezonowości w budownictwie oraz ostrej zimy w grudniu. Natomiast łączne przychody za 12 miesięcy 2009 r. były wyższe o 0,1 proc. od przychodów w 2008 r., który był bardzo dobrym rokiem dla branży. Według danych GUS, w okresie od I do XI 2009 r., w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, ogółem wydano o 23,5 proc. mniej pozwoleń na budowę mieszkań, a w kategorii mieszkania w budownictwie indywidualnym -9,5 proc.. Podobna relacja między dynamikami zachodzi w zakresie mieszkań, których budowę rozpoczęto.

Źródło: PSB.pl | 2010-01-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice do kupieniadomy do kupieniadomy na sprzedaż powiat Mikołowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Żnińskidomy na wynajem gmina M. Koninmieszkania na sprzedaż gmina Karniewodomy na wynajem w Grądach Wielkichdomy na sprzedaż w Reczycachmieszkania na wynajem w Chrząblicach

Deweloperzy

);