Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Centrum urazowe za pieniądze UE

2011-07-08

Centrum urazowe za pieniądze UE

Podpisano już umowę na dofinansowanie budowy centrum – we wrześniu wmurowany zostanie kamień węgielny.

Do końca 2012 r. przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ma powstać nowoczesne Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof. Będzie to pierwsza i największa z trzynastu zaplanowanych przez rząd ośrodków pomocy ofiarom wypadków i katastrof.

6 lipca br. dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego dr Andrzej Kulig oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa podpisali umowę o dofinansowanie pierwszego etapu projektu. Przyznano na niego prawie 46 mln zł, co stanowi 85 proc. wartości kosztów inwestycji. Środki pochodzą z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Drugi etap, zakładający wyposażenie obiektu, ma kosztować kolejne 50 mln zł. Zostanie on zrealizowany ze środków Ministerstwa Zdrowia oraz z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Centrum Urazowe powstanie u zbiegu ulic Kopernika i Botanicznej. Jego zadaniem będzie skupianie wysokiej klasy specjalistów w celu szybkiego, kompleksowego diagnozowania i leczenia ciężkich urazów. Ośrodek ma spełniać najwyższe standardy obowiązujące w krajach UE.

Źródło: KRN.pl | 2011-07-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Kieleckidomy na sprzedaż powiat Człuchowskilokale użytkowe na wynajem gmina Nowe Miasto nad Wartądomy na sprzedaż gmina Dynówdomy na wynajem w Zakrzewiemieszkania na wynajem w Korczunekmieszkania na wynajem w Ługach

Deweloperzy

);