Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Centrum Muzyki nad rzeką

2011-09-27

Centrum Muzyki nad rzeką

Na Grzegórzkach ma powstać kompleks obiektów, w których znajdą swoje miejsce filharmonicy, Capella Cracoviensis i Sinfonietta Cracovia.

Na krakowskich Grzegórzkach, w pobliżu stopnia wodnego Dąbie, ma powstać Centrum Muzyki. W kompleksie budynków miałyby znaleźć swoje siedziby Filharmonia Krakowska, Capella Cracoviensis, Sinfonietta Cracovia i Akademia Muzyczna. Zaangażowanie w projekt zadeklarowały władze miasta i województwa.

Inwestycja ma kosztować 400 mln zł i zostać sfinansowana w głównej mierze ze środków unijnych. Trzeba jednak poczekać na nową pulę dofinansowania na lata 2014-2020. Teren na Grzegórzkach, o powierzchni 12 ha, należy do wojska. Już teraz prowadzone są negocjacje z Ministerstwem Obrony Narodowej w sprawie przekazania działki.

Wcześniej rozważano budowę nowej siedziby wyłącznie dla filharmonii. Brano pod uwagę lokalizacje na ul. Kościuszki, na Cichym Kąciku i na Zabłociu. Lokalizacja nad Wisłą pozwoli na stworzenie całego kompleksu muzycznego. Dodatkowo, na co zwracają uwagę przedstawiciele Stowarzyszenia Architektów Polskich, przyczyni się do powiększenia oferty kulturalnej bulwarów wiślanych.

Źródło: KRN.pl | 2011-09-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Zielonogórskimieszkania na wynajem powiat Szczycieńskilokale użytkowe na wynajem gmina Prochowicemieszkania na wynajem gmina Kamionkadomy na wynajem w Wólce Polinowskiejdomy na wynajem w Borucin-Koloniadomy na wynajem w Dąbrowej

Deweloperzy

);